Vārda dienu svin: Jānis
   


Kino un saruna Skrundas jauniešu centrā :: 16.05.2017 10:00:38

19. maijā plkst. 18.00 Skrundas novada multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā notiks Riharda Mhitarjana filmas “Nodaļa V” demonstrēšana un saruna par dzīvi. Uz tikšanos ar filmas autoru un sarunu aicināts ikviens – tā būs praktiska, filozofiska rakstura saruna, pārdomas un secinājumi par dzīvi, pasauli mums apkārt, depresiju un to, kā šīs abas lietas veiksmīgi apvienot.

Filmas mērķis ir izglītot sabiedrību, lauzt stereotipus par garīga rakstura slimībām, tikt vaļā no stagnācijas un sociālajām stigmām, kad mentālas slimības tiek sauktas par neīstām un pašizdomātām.

Rihards Mhitarjans uzskata, ka "filma ir vienlīdz aktuāla visiem, jo depresija nešķiro – tā var skart ikvienu, neatkarīgi no dzimuma, dzīvesvietas, vecuma, sociālā statusa vai citiem faktoriem. Filma būs noderīga gan cilvēkiem, kuriem nekad nav bijusi depresija, jo tā palīdzēs viņiem izprast, kas ir šī šķietami neredzamā diagnoze un ko nozīmē dzīvot ar to, gan arī cilvēkiem, kuriem ir depresija (vai depresijas iezīmes), jo, iespējams, šie cilvēki spēs priekš sevis atrast jaunus veidus, kā cīnīties ar depresiju vai pieņemt šo diagnozi, kā arī uzzināt, kā ar to cīnās citi."

Informācija no portāla http://www.depresija.lv:
"Depresija ir nopietna un plaši izplatīta saslimšana, kas skar jūtas, domas, uzvedību un fiziskās funkcijas. Ikviens kādā dzīves posmā var justies nelaimīgs vai bēdīgs, tomēr ir svarīgi saprast atšķirību starp bēdāšanos vai ciešanu no kāda depresijas veida."

Informāciju sagatavoja: Baiba Eversone, Skrundas novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv