Vārda dienu svin: Nils, Viktors
   


Jaunatnes aktualitātes

Aizvadīta jau ceturtā bērnu vasaras dienas nometne "Vasaras skoliņa" Skrundā :: 14.08.2017 13:45:56

No 7. līdz 11. augustam Skrundas kultūras namā norisinājās bērnu dienas nometne “Vasaras skoliņa”, kuru īstenoja biedrība “Ventas krasti”. Nometnē tika aicināti piedalīties bērni vecumā no 6 līdz 10 gadiem. Skrundas nometnē darbojās rekordliels bērnu skaits – 40.

Četrās dienās nometnes dalībnieki apguva un pilnveidoja dažādas ikdienā un svētkos pielietojamas noderīgas radošas prasmes un sadzīves iemaņas. Bērni darbojās dažādās rokdarbu tehnikās: dekupēja trauciņus, lēja sveces, gatavoja ziepītes, līmēja kartiņas, izgatavoja magnētiņus, rokassprādzes, matu rotas, atslēgu piekariņus, krāsoja un aplicēja zīmējumus, veidoja traukus no ģipša, sportoja un mācījās gatavot ēst ne tikai sev, bet arī pārējiem nometnes dalībniekiem. 

“Saldumu fabrikas” nodarbībā dalībnieki iemācījās gatavot sēklu griljāžu un “Rafaello”.

Neiztrūka pārrunas par drošību un personīgo higiēnu. Kā vienmēr cenšamies noslēguma dalībniekiem sagādāt kādu pārsteigumu, šoreiz nometnes pēdējā dienā ciemojāmies pie Skrundas novada pašvaldības policijas. Bērniem tika izstāstīts par drošību sabiedriskās vietās, parādīts ikdienas darbs ar specializēto automašīnu, tās aprīkojums un novērošanas kameru darbība. Ikviens interesents varēja iekāpt specializētā automašīnā un izmēģināt automašīnas skaļruni. Tika apskatīts arī viens no pašvaldības elektromobiļiem, noskaidrots tā pārvietošanās “skaļums” un drošība uz ielas. 

Tradicionāli pēdējā nometnes dienā ikviens interesents varēja apskatīt izstādi no izveidotajiem darbiem, bet dalībnieki devās piknikā turpat kultūras nama pagalmā. 

Skrundas kultūras nama saime bija sagatavojusi mums ugunskura vietu, rotājusi to ar Dusmīgo putnu attēliem no multiplikācijas filmiņas. Cepām desiņas, gājām rotaļās un spēlējām dažādas spēles brīvā dabā. Tika baudīts svētku kliņģeris un arbūzs, kā arī saņemti diplomi par dalību nometnē. 

Paldies nometnes brīvprātīgajiem palīgiem Andai Vītolai, Zanei Eglītei, Baibai Šurmai, Ligitai Danenbergai un Ilzei Frickopai par palīdzību nodarbību vadīšanā.

No 21. augusta Nīkrāces pagasta saieta namā norisināsies šīs vasaras pēdējā nometne.

Projektu finansiāli atbalsta AB Banka un Skrundas novada pašvaldība (līguma Nr. 2.6.3/92/2017.).

Teksts un foto – Inese Ivāne, nometnes vadītāja

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.
Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv