Februāris 2020 "Liepziediņā"

Februāra pirmajā nedēļā par godu sveču dienai katrā grupā ar vecāku atbalstu tika organizēta sveču izstāde. Bērni iepazina sveču daudzveidību un apguva ugunsdrošības noteikumus.

5. februārī pie mums viesojās komponists Didzis Rijnieks ar koncertprogrammu „Zīmju stāsti”.  Visos koncerta priekšnesumos komponists iesaistīja arī koncerta apmeklētājus.

No 10.- 14. februārim par godu Valentīndienai iestādē bija izveidota īpaša pastkastīte. Visu nedēļu bērni apguva vēstuļu rakstīšanas un aploksnes noformēšanas iemaņas. 14. februārī, Valentīndienas bērnurītā – diskotēkā, rotājušies ar pašgatavotām sirsniņām un tērpos iekļautiem sārtiem akcentiem, visi pulcējās zālē, kur disko dejas mijās ar rotaļām un dziedāšanu. Pasākuma nobeigumā no lielās pastkastes katrs saņēma sev adresētu vēstuli.

13. februārī 4. un 5. grupas bērni devās ekskursijā uz Skrundas pasta nodaļu. Ekskursijas mērķis bija izzināt, kāds ir vēstuļu sūtīšanas ceļš no sūtītāja līdz adresātam, un iepazīties ar profesiju – pastnieks un pasta darbinieks.

19. februārī  iestādē viesojas Skrundas bērnu bibliotēka, lai ikviens 5 - 6 gadīgais varētu samainīt izlasītās grāmatas pret citām. 

20. februārī iestādē tika svinēti Meteņi – tie ir ziemas pavadīšanas un pavasara gaidīšanas svētki. Laika apstākļi laukā jau vēsta par pavasara tuvošanos, tāpēc priecīgā noskaņojumā devāmies uz zāli svinēt Meteņus. Kā jau tas Meteņos pēc tautas tradīcijām pienākas, bērni minēja mīklas, gāja rotaļās. Bērniem tika piedāvātas dažādas stafetes, sacensības komandās.

Meteņi mazākajiem

Meteņi lielākajiem

25. februārī Skrundas kultūras nama mazajā zālē sadarbībā ar Skrundas bērnu bibliotēku notika Dzimtās valodas dienai veltīts M. Stārastes pasaku bērnurīts. Katra grupa bija sagatavojusi  M. Stārastes pasakas dramatizējumu. Pasākuma noslēgumā bērni varēja iepazīties ar M. Stārastes sarakstīto un ilustrēto grāmatu klāstu.

5. grupa – “Tince grib mācīties”

6. grupa – “Knīpucis”

3. grupa – “Zīļuks Stiebru ciemā”

4. grupa – “Saulītes svētki”​

24.–28. februāris. Katrā grupā ar vecāku atbalstu bija iestādīti sīpoli, kas jau dižojās ar lieliem lokiem, tāpēc februāra pēdējā nedēļā mājturības nodarbībā tika gatavotas vitamīnu sviestmaizes. Bērni iemācījās apsmērēt maizes šķēles un sagriezt gurķi un lociņus. Bērniem tika arī sniegtas zināšanas par veselīgu uzturu, galda klāšanu.

Informāciju sagatavoja: Dzintra Eglīte, PII "Liepziediņš" vadītāja