Atgriežas Kurzemē un savas ieceres īsteno uzņēmējdarbībā

Atgriežas Kurzemē un savas ieceres īsteno uzņēmējdarbībā

Jaunajā publikāciju sērijā Nr.11 “Kurzeme - vieta, kur atgriezties” turpinām stāstīt par uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri atgriezušies Kurzemē pēc ārvalstīs pavadītiem gadiem un uzsākuši savu uzņēmējdarbību.

Šoreiz iepazīstinām ar kurzemniekiem - Līgu Baumani no Pāvilostas, Kristapu Fridrihsonu no Liepājas un Ilzi Fricsoni no Skrundas.

Pēc desmit Vācijā pavadītiem gadiem Līga Baumane ir atgriezusies Kurzemē, Pāvilostas pusē, lai atgūtu sajūtu, ka ir savā vietā, starp savējiem, un darītu to, ko mīl. Pāvilostā Līga izveido savu uzņēmumu “DIDAMM”. Savulaik studējusi tekstilmākslu Mākslas akadēmijā un, atsākot strādāt ar linu, veido kolekcijas gan mājai, gan dārzam un pludmalei. “DIDAMM” piedāvā lina izstrādājumus ar paštamborētām mežģīnēm. Kā Līga saka: “Te apvienojas nostalģiska atsauce uz tradicionālajiem rokdarbiem ar mūsdienīgu redzējumu.” Vairāk informācijas par “DIDAMM” Facebook lapā @didamm.linen, savus pasūtījums un jautājumus varat pieteikt, rakstot uz e-pastu: didamm.linen@gmail.com vai zvanot uz tālruņa numuru: 22130895.

 

Kristaps Fridrihsons ar sievu un diviem bērniem pēc pavadītiem gadiem ārzemēs, atgriezies dzimtajā Liepājā. Kristaps ir īstens Liepājas patriots un, jo, vecāks viņš paliek, jo vairāk nozīmes piešķir "sirds" lietām. Mācījies Liepājas 5. vidusskolā. Vēlāk studējis gan Liepājas Lietišķās mākslas koledžā, gan Liepājas vakara /maiņu/ vidusskolā, bet, kad palika 22 gadi, nolēma pamest Latviju. Ārzemēs viņš uzreiz sāka strādāt par viesmīli un klientu apkalpošanā darbojas joprojām, tikai nu jau dzimtenē.. Kristaps pārliecinoši saka: “Ja Latvija, tad tikai Liepāja! Esmu liepājnieks, bet arī mana sieva rīdziniece un bērni - nu jau liepājnieki.” Kad atgriezās Latvijā, vispirms Kristaps dzīvoja Rīgā un strādāja Street Burgers Meža ielas burgernīcā Āgenskalnā.  Jau drīz viņš saskatīja iespēju atgriezties dzimtajā Liepājā, dāvājot tai tādus pašus lieliskus burgerus, kā Rīgā. Viņš darbu pie Liepājas burgernīcas izveidošanas uzsāka 2017. gada sākumā. Street Burgers Liepājas burgernīca ir franšīzes uzņēmums, kas, tāpat kā Rīgā, piedāvā plašu burgeru klāstu no svaigām sastāvdaļām, kuras piegādājuši vietējie zemnieki. Uzzināt vairāk par Street Burgers Liepājas burgernīcu iespējams, piezvanot uz tālruņa numuru: 27808086, mājaslapā www.streetburgers.lv un Facebook lapā @liepajasburgernica, vai rakstot uz e-pastu liepaja@streetburgers.lv

 

Pēc 6 gadu prombūtnes Nīderlandē Ilze Fricsone ar ģimeni atgriezās Skrundā. Kopīgi ar vīru nolēma uzsākt savu biznesu un darīt to, kas katram patīk un padodas vislabāk. Tāpēc abi ar vīru pievērsās kopīgi izlolotajai idejai par ikdienā nepieciešamo priekšmetu radīšanu 3D drukas tehnikā. Tā radās TRIK'design! Kā Ilze stāsta: “TRIK'design ir mūsu ģimenes bizness, katram ir sava loma - vīrs atbild par produktu izstrādi, es - par reklāmu un klientu apkalpošanu, bet bērni ir mūsu iedvesmas avots, kuri nereti “pasviež” mums idejas par to, kādi produkti varētu būt noderīgi un interesanti!” Ilze skaidro, ka 3D druka ir 21. gadsimta ražošanas modelis, ar kura palīdzību katrs var iegūt sev nepieciešamo objektu, tajā pat laikā, palīdzot pasargāt dabu no piesārņojuma. Katrs, kurš izvēlas iegādāties 3D drukātu objektu, mazina pieprasījumu pēc masveida ražotnēm, kas mēdz radīt atmosfēras piesārņojumu un preču pārprodukciju. 3D tehnoloģijas ražošanas ideja – klients meklē preci, nevis prece klientu! Tas nozīmē, ka klientam ir iespēja iegūt tieši  sev vajadzīgo priekšmetu, un tas tiks izgatavots pēc pasūtījuma nepieciešamajā skaitā, krāsā un izmērā. Savukārt, bioloģiskais materiāls veicinās nokalpojušo produktu ātrāku sadalīšanos, lai mūsu pēctečiem saglabātu pēc iespējas tīru vidi un brīvu vietu jaunām vajadzībām un idejām! Ilze aicina: “Domāsim laikmetīgi un dosim iespēju nākamajām paaudzēm dzīvot tīrā vidē!” Iepazīt 3D drukas plašās iespējas var, apmeklējot TRIK'design mājas lapu http://www.trikdesign.eu vai Facebook lapu @designtrik, kā arī rakstīt uz e-pastu trik.design.info@gmail.comvai zvanīt uz tālruņa numuru: 28233753.

Par remigrācijas projektu:

2018,gada maijā tika izveidots remigrācijas koordinatoru tīkls, lai sniegtu informatīvu atbalsstu tiem, kuri vēlas, vai arī ir apsvēruši domu par atgriešanos dzimtenē. Kopš tā laika līdz 2020.gada jūnijam ar Kurzemes remigrācijas koordinatori sazinājušies 1088 cilvēki, kuriem sagatavoti 1095 personalizēti piedāvājumi. Atgriezušies Kurzemē kopā 484 cilvēki. Savukārt reāli plāni atgriezties ir 278 cilvēkiem. Visvairāk uz dzīvi Kurzemē cilvēki atgriezušies Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Saldū un Talsos.

Informācija par remigrācijas koordinatoru darbu atrodama vietnē www.paps.lv. Tur arī iespējams aizpildīt tiešsaistes anketu un sazināties ar remigrācijas koordinatoriem.

 

Papildus informācijai:

Agnese Berģe

Remigrācijas koordinators

E-pasts: koordinators@kurzemesregions.lv

Kurzemes plānošanas reģions

https://www.kurzemesregions.lv/remigracija/