Pārrunā situāciju remigrācijas jomā

Pārrunā situāciju remigrācijas jomā

Šodien, 10. septembrī, domes sēžu zālē Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece un Nīkrāces pakalpojumu pārvaldes vadītāja Ilona Rītiņa tikās ar Evu Behmani, kas Skrundas novadā darbojas kā remigrācijas koordinatore, sniedzot informatīvu atbalstu gan potenciālajiem remigrantiem, gan remigrantiem.

Tikšanās mērķis bija pārrunāt remigrācijas situāciju mūsu novadā, kā arī to, kā veicināt remigrantu atgriešanos. Kā informēja Eva Behmane, par atgriešanos Skrundas novadā interesējas arvien vairāk ārvalstīs dzīvojošo latviešu, taču problēmas sagādā tieši dzīvesvietas atrašana. Skrundas novada pašvaldības mājas lapā ir izveidota karte, kurā ikviens interesents var apskatīt nekustamos īpašumus, kurus piedāvā gan privātpersonas, gan pašvaldība.
 
Ja Tavā rīcībā ir informācija par nekustamo īpašumu (lauku viensētu, dzīvokli, māju pilsētā vai pagastā), kurai noteikti vajadzētu jaunus saimniekus, vai arī zini cilvēkus, kas vēlas atgriezties Skrundas novadā, priecāsimies, ja darīsi to zināmu Evai Behmanei, e-pasts: eva.behmane@skrunda.lv; tālr. 24423505.
 
Prieks un lepnums par tiem, kas šo pēdējo gadu laikā ir atgriezušies Latvijā un par savu dzīvesvietu izvēlējušies tieši Skrundas novadu.
 
Teksts un foto: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste