Novusistu atskats uz aizvadītā gada paveikto

Novusistu atskats uz aizvadītā gada paveikto 2013. gads gandrīz ir jau aizritējis, tāpēc var atskatīties uz novusistu paveikto, atcerēties veiksmes un nospraust jaunus mērķus. Novusa komanda ”Skrunda” gada sākumā piedalījās Latvijas čempionātā komandām virslīgā. Tika izcīnīta 12. vieta. Tiesības 2014. gada sezonā spēlēt virslīgā saglabātas, bet lielās uzvarās diemžēl izpalika. Pēc komandu čempionāta tika spēlēts dubultspēļu čempionāts. Diemžēl republikas finālsacensības notika bez Skrundas spēlētājiem – pusfināls netika pārvarēts. Maijs iepriecināja, jo Latvijas jaunatnes čempionātā Tukumā Lolita Fjodorova meiteņu kadetu grupā izcīnīja savu otro pēc kārtas čempiones titulu. Valdis Fjodorovs zēnu kadetu grupā ierindojās 3. vietā. Maijā Aizputē notika Latvijas pašvaldību sporta veterānu-senioru 50. sporta spēļu sacensības. Visaugstāko vietu no skrundeniekiem izcīnīja Nēme Tāramē – 6. vieta savā vecuma grupā. Jūnijā Rīgā notika 5. Eiropas čempionāts, kas notiek reizi divos gados. Jauniešu konkurencē 6. vietas izcīnīja gan Lolita, gan Valdis Fjodorovi. Vīriešu konkurencē, kur startēja 162 dalībnieki, Nēme Tāramē ierindojās 36. vietā. Dubultspēļu turnīrā Skrundas komandas spēlētājiem Aivaram Pētersonam pārī ar Ģirtu Biksi bronzas medaļas. Jūlijā Skrundas komanda tradicionāli piedalījās Kuldīgas svētku ietvaros rīkotajās sacensībās. Septembrī norisinājās Latvijas veterānu čempionāts. Šajās sacensībās diemžēl finālos skrundenieki nepiedalījās. Rudens turpinājās ar republikas individuālo čempionātu, kas norisinājās vairākās kārtās. Līdz finālsacensībām (labāko 16-nieks) skrundenieki netika, pusfinālā spēlēja 2 Skrundas komandas dalībnieki. Novembrī Kuldīgā norisinājās Starptautiskās novusa federācijas rīkotas novusa sacensības – Eiropas sacensību posms. Jauniešu grupā absolūtās uzvarētājas tituls Lolitai Fjodorovai, bet Valdis Fjodorovs uzvarēja puišu konkurencē. Vīriešiem vislabāk veicās Nēmem Tāramē – 13. vieta. Dubultspēļu turnīrā 6. vieta Skrundas komandas spēlētājiem Aivaram Pētersonam un Ģirtam Biksem, bet Viktors Fjodorovs pārī ar Nēmi Tāramē izcīnīja 8. vietu. Decembrī Kuldīgas novada atklātajā čempionātā komandām Skrundas komanda izcīnīja 2. vietu, priekšā palaižot Talsu komandu. Summējot paveikto, šis gads iezīmē jaunas vēsmas novusa aktivitātēs. Jaunieši ir parādījuši vērā ņemamu izaugsmi, sākuši piedalīties pieaugušo sacensībās, ir uzkrāta arī starptautisko sacensību pieredze. Aktīvi ir arī Skrundas novusa entuziasti, spēlējot pagasta un novada sacensībās. Līdz ar to ir priekšnoteikumi, lai jau nākošajā gadā novusa spēles aktīvākie spēlētāji iepriecinātu ar labu spēli, kas rezultātā dotu uzvaras visaugstākā līmeņa sacensībās. Teksts: Nēme Tāramē, foto no personīgā arhīva