Sociālais dienests sāk pārtikas paku izdali trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem

Sociālais dienests sāk pārtikas paku izdali trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem

Šodien, 16. aprīlī, Skrundas novada pašvaldības aģentūra "Sociālais dienests" uzsāk paku izdali izglītojamiem no mazturīgajām, trūcīgajām un daudzbērnu ģimenēm. Par šo paku komplektēšanu gādā SIA “Cepliņi”, savukārt izdali koordinē Sociālais dienests.

Kā informēja dienesta vadītāja Anda Vītola: “Pakas bija gatavas jau vakar, bija ģimenes, kuras pašas atbrauca pēc tām. Pakas paredzētas 69 novadā deklarētajiem 1.-4. klašu skolēniem no trūcīgajām, maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm.” Trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes saņem arī Eiropas Savienības atbalsta pakas: http://www.skrunda.lv/images/userfiles/dokumenti/ES_Palidzibas_PAKAS_2019.pdf

Kā atzina arī viena no ģimenēm, kurai tika nogādāta pārtikas paka: “Šis ir liels atbalsts šajā krīzes laikā. Ik dienas skatoties saslimstības rādītājus un karti, priecājamies, ka Skrundas novads turas un šajā kartē nav iekrāsots.”

Par šo atbalstu Skrundas novada dome lēma pagājušajā nedēļā ārkārtas sēdē. Tajā tika lemts arī par pārtikas kuponu piešķiršanu visiem izglītojamajiem, sākot no piecgadīgo, sešgadīgo grupas līdz 12. klasei. Tas nozīmē, ka maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērni papildus saņems arī šos kuponus. Ģimenes tos varēs saņemt izglītības iestādēs un izvēlēties, kurās pārtikas tirdzniecības vietās tos izmantot (par vietām vecāki tiks informēti).

SIA "Cepliņi" sagtavotajās pakās ir:

  1. ELPA Kazdangas siers ar dillēm 270 g
  2. ELPA skābais krējums 20% 2x250 g
  3. ELPA vājpiena biezpiens 200 g
  4. Forevers cāļa desa pūskūpināta (83% gaļa) 330 g

  5. Forevers aknu pastēte (bez pievienotām e-vielām) 150 g

  6. Forevers galda desa puskūpināta 400 g

  7. Forevers mini ekspress cīsiņi 450 g

  8. Sviestmaižu vārīta desa 900 g

  9. Saldkrējuma sviests 82% 2x100 g

Teksts un foto: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste