Saeimas komisijā spriež par Kurzemes reģionu

Saeimas komisijā spriež par Kurzemes reģionu

Vakar, 4. februārī, Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece piedalījās Saeimas administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē, kurā tika skatīts likumprojekta „Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” (Nr.462/Lp13) pielikumsAdministratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības – novada pilsētas un novada pagasti”, sagatavojot to otrajam lasījumam.

Kā zināms, Skrundas novadu plānots apvienot ar Kuldīgas novadu. Loreta Robežniece jau iepriekš tika nosūtījusi priekšlikumus Saeimas komisijai, aicinot iekļaut likumā punktu, kas nosaka, ka apvienojamiem novadiem jāslēdz savstarpēja vienošanās par nākamo četru gadu prioritātēm un īstenojamiem projektiem, kas nav maināmi; pārskatīt politiskās pārstāvniecības kritērijus atkarībā no iedzīvotāju skaita; paredzēt finanšu līdzekļus un sociālās garantijas pašvaldību speciālistiem un darbiniekiem, kas ATR rezultātā zaudēs darbu. Klātienē tika spriests par savstarpējas vienošanās slēgšanu starp apvienojamiem novadiem, kur savukārt ministrijas pārstāvji uzsvēra, ka šāda veida vienošanās slēgšana ir topošo novadu ziņā.

Neskatoties uz plašajām diskusijām, rezultātā uz otro lasījumu tika virzīts priekšlikums apvienot Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novadus.