Dāvana Latvijai dzimšanas dienā – “Pārsteigumu pārgājiens”

18. novembrī , kad mūsu Latvija svinēja savu simto dzimšanas dienu,  Skrundā notika vēl nebijis pasākums “Pārsteigumu pārgājiens”.

Šāds pasākums tika organizēts ar mērķi dāvināt Latvijai noietos veselības kilometrus, jo vairāk par visu tai vajadzīga vesela, stipra, un vienota tauta. Šis pasākums pavisam kopā sapulcēja 115 dalībniekus - gan vietējos, gan ciemiņus no citām pilsētām.

Pasākums iesākās ar dalībnieku reģistrāciju un apsveikumu rakstīšanu Latvijai. Maršruts vijās cauri Skrundai, veidojot Latvijas kartes kontūru, un vairākās posma vietās dalībniekus gaidīja dažādi pārsteigumi un uzdevumi. Skrundas pilsētas bibliotekāre Gunita Strode visus sagaidīja ar dažādiem jautājumiem par  Latvijas vēsturi, un pieci pareizo atbilžu īpašnieki tika pie piemiņas balviņām. Nākamie, kas kuplo pulku sagaidīja, bija uzņēmēji Aldis un Žanna Andžes. Dalībniekus gaidot, viņi bija izveidojuši goda vārtus, kuriem garām varēja tikt tikai atbildot uz jautājumiem, par pareizu atbildi pretī saņemot lāpas.

Ventmalas jaunās pastaigu takas posmā tautiskā stilā, ar siltu smaidu visus sagaidīja folkloriste Sarma Ūpe. Viņa atzina, ka prieks un pārsteigums redzot tik daudz cilvēku, kuri nesēž mājās, bet ir aktīvi un atsaucīgi. Jāpiebilst, ka jaunākajam dalībniekam bija tikai trīs mēneši, bet vecākajai dalībniecei 77 gadi. Sarma bija sagatavojusi jautājumus par baltu zīmēm, un jāteic, ka arī šajā jomā pārgājiena dalībnieki bija izglītoti un zinoši, tāpēc par pareizām atbildēm atkal bija iespēja tikt pie dāvaniņām.

Nākamais pieturas punkts bija sporta organizatores Ilonas Rītiņas pārziņā, viņas jautājums bija no sporta jomas, bet arī tas nesagādāja nekādas grūtības un kārtējā balva nokļuva zinoša vīra rokās.

Pie Skrundas ugunsdzēsēju DEPO mūs sagaidīja ugunsdzēsējs Egils Uļjanovs, uz kura jautājumiem atkal divi pārgājiena dalībnieki tika pie lāpām.

Latvijas karogiem lepni plīvojot, pārgājiena dalībnieki devās cauri visai Skrundai gar Liepājas šoseju līdz nonāca pie vietējās uzņēmējas, “Mazliet romantikas” radītājas, Andras Oto, kas visus sagaidīja ar saviem āķīgajiem jautājumiem. Andra bija īpaši piedomājusi un izšuvusi dāvanas pareizo atbilžu īpašniekiem, un vienu īpašu balvu izšuvusi pašam jaunākajam pārgājiena dalībniekam.

Pēdējā pietura bija Bānīša takas galā, kur netālu dzīvo zemeņu audzētāja Alla Baraka. Viņa savus jautājumus bija atstājusi slepenā mapītē. Pareizo atbilžu atminētāji tika pie svaigām saldētām zemenēm un upenēm.

Kad nu viss 4,6 km garais ceļš bija pieveikts, tad pie Skrundas kultūras nam gaidīja solītā loterija. Liels paldies visiem, kas atbalstīja šo ieceri un deva savu artavu, lai loterijas lielais grozs būtu pilns ar dāvaniņām. Pasākuma noslēgumā visi tika cienāti ar lielo simtgades torti un karstu piparmētru tēju.

Daudz laimes, Latvija! Mēs iepriecinot Tevi, paši sev radījām svētkus!

Paldies, Andrai Krūklei (veikals “Lavanda”), Egilam Blīgznam (veikals “Timbar 11” ), Līgai Dorbei (veikals "Bukete"), Leldei Bergmanei (veikals “Arfos”), Arnim Vītolam (“Virsaišu našķi”), Skaidrītei Jasinskai (veikals “Pie Pētera”), Antrai Petrovai (veikals “Magonīte”), personīgi Baibai Eversonei un Inesei Ozoliņai. Paldies par palīdzību Ilonai Rītiņai un Ingai Flugrātei!

Teksts un foto : Aivita Staņeviča, Skrundas novada sporta pasākumu organizatore