Laivo Skrundas pusē!

Laivošana ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids. Lai par to pārliecinātos, laivu braucienā devās Tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja Aivita Staņeviča. Brauciena mērķis bija paskatīties un izbaudīt Ventas skaisto apkārtni, pārbaudīt, kā saskatāmas norāžu zīmes.

Secinājums, ka šajā, aptuveni 20 km garajā ceļā, pietrūkst vairāk vietu, kur laivotājiem ērti piestāt, lai izkāptu un nedaudz atvilktu elpu. Paldies tiem īpašniekiem, kuri savā teritorijā tādas vietas ir iekārtojuši!
Laivotāju mājaslapā www.upesoga.lv par šo Ventas posmu - Šķērvelis -Skrunda raksta tā :
"Pie Škērveļa ietekas ir ērts laivošanas sākumpunkts 1 dienas maršrutam līdz Skrundai. Venta vēl aizvien plūst diezgan strauji un krastos parādās skaisti meži. Kreisajā pusē redzamas Ātrās klintis, bet aiz plaša labā līkuma Venta iegraužas ap 13m augstā dolomītu atsegumā. Tās ir Gobdziņu klintis. Upē šeit ir straujtece, vieta ir skaista un noteikti ir vērts piestāt un uzkāpt klintīs, lai pavērotu ainavu.
Aiz Gobdziņu klintīm mežs no upes atkāpjas, tā met pāris lielu loku un pēc 5 km laivotāji ierauga Lēnu katoļu baznīcas torņus. Tepat baznīckalna pakājē ir labs laivojuma finiša punkts. Te arī Kojas ieteka. Turpmākos 8,8 km līdz Skrundai Venta plūst pa apkoptiem laukiem. Ne ar ko īpašu upe neizceļas, šeit viss ir atkarīgs no jūsu ceļabiedriem un motivācijas nokļūt līdz Skrundai." 
Aivita Staņeviča ar ceļabiedriem izvēlējās ceļu turpināt un Skrundu apskatīt no upes vidus. Skrundas pastaigu taka, skatu laukumiņš, koka rāmis ar uzrakstu "Skrunda" un Ventaskalnā plīvojošais mūsu novada karogs izskatījās pavisam citādāk. Kopā tika pieveikti ap 20 km, un laivotājas noteikti iesaka to izbaudīt arī citiem. Ja laivo kopā ar bērniem, tad iesakām kādu īsāku maršrutu. Vasara ir pilnbriedā, izmantojiet šo iespēju un laivojiet! 

Laivu noma Skrundas novadā www.ventas.lv www.ventmalas.lv


Informāciju sagatavoja: Aivita Staņeviča, Skrundas TUAC vadītāja