Fia Pasaules rallija čempionāta posms Tet Rally Latvia arī Kuldīgas novadā

Fia Pasaules rallija čempionāta posms Tet Rally Latvia arī Kuldīgas novadā

Straujiem soļiem tuvojas Latvijas autosporta līdzjutēju 2024. gada gaidītākais notikums – FIA pasaules rallija čempionāta jeb WRC posms Tet Rally Latvia, kura norise paredzēta 18.-21. jūlijā. Pašu mājās pirmo reizi norisinoties augstākā sportiskā līmeņa autorallijam, sacensības ģeogrāfiski aptvers vēl nepieredzēti plašu Latvijas teritoriju, sportiskajā maršrutā iekļaujot arī ātrumposmus Kuldīgas novadā, metot izaicinājumus pat pasaules ātrākajām un meistarīgākajām rallija ekipāžām.

FIA pasaules rallija čempionāts pirmo reizi tika sarīkots tālajā 1973. gadā, un šogad norisinās tā 52. sezona. Kopš 2013. gada Kurzemes novados 11 reizes pēc kārtas norisinājies pilnvērtīgs FIA Eiropas rallija čempionāta posms, bet nu Latvijas autosporta saimei dota vienreizēja iespēja sasniegt autorallija virsotni! Latvijas WRC posma Tet Rally Latvia norise paredzēta no 18. līdz 21. jūlijam, sacensību ātrumposmiem notiekot ne vien Rīgā un Liepājā, bet arī līkumotajos grunts seguma ceļos Tukuma, Talsu, Kuldīgas un Dienvidkurzemes novadā.

Aizraujoša rallija sezona

FIA pasaules rallija čempionāta 2024. gada sezonā ar vadošajām Rally1 klases automašīnām uz starta redzamas trīs autoražotāju atbalstītas komandas – Toyota Gazoo Racing World Rally TeamHyundai Shell Mobis World Rally Team un M-Sport Ford World Rally TeamToyota sastāvā šosezon pilnu sezonu veic brits Elfins Evanss un japānis Takamoto Katsuta, savukārt atsevišķos posmos pievienosies arī pēdējo divu sezonu čempions, soms, Kalle Rovanpera un titulētais francūzis Sebastjēns Ožjē. Hyundai komandas sastāvā šogad visos posmos pie stūres būs redzams igaunis Ots Tanaks un beļģis Tjerī Noivils, bet atsevišķos rallijos uz starta stāsies arī norvēģis Andreass Mikelsens, soms Esapeka Lapi un spānis Dani Sordo. Tikmēr M-Sport Ford vienību pārstāv luksemburgietis Greguārs Munsters un francūzis Adriens Furmo.

Tāpat katrā no posmiem aizraujošas cīņas vērojamas WRC2 čempionātā, kurā dalībnieki sacenšas ar FIA Eiropas rallija čempionāta starpniecību tik iepazītajām Rally2 kategorijas rallija auto. Līdzās divu citu autoražotāju atbalstītām komandām – Citroën Racing un Škoda Motorsport, starp ātrākajiem pilotiem minami franču asfalta seguma rallija meistars Johans Rosels, bijušais Latvijas rallija čempions Olivers Solbergs, savulaik Junior WRC čempionātā uzvarējušais Sami Pajari, tāpat arī bijušais Eiropas čempions rallijā Kriss Ingrams – gan ekipāžas, kuras jau pieredzējušas Latvijas ātrumposmus, gan tādas, kuras tikai šovasar gūs pirmos iespaidus par mūsu ātrajiem, bet tehniski ne tik vienkāršajiem ātrumposmiem. Dalībnieku sarakstā atradīsim arī ekipāžas, kas startēs ar pirmā līmeņa pilnpiedziņas Rally3 auto un priekšpiedziņas Rally2 automašīnām.

FIA pasaules rallija čempionāta 2024. gada sezona sākās janvāra izskaņā ar Rallye Monte Carlo, kurā uzvaras laurus plūca Tjerī Noivils, bet otrais posms – sniegotais Rally Sweden – notika vien pirms pāris nedēļām, kurā ātrākais no visiem izrādījās Esapeka Lapi. Tikmēr dalībnieku skati nu jau vērsti Āfrikas kontinenta virzienā, kur mēneša izskaņā – 28.-31. martā – Kenijā norisināsies pasaules čempionāta 2024. gada sezonas trešais posms.

Kuldīgas novads sagaida ralliju

Tikmēr pašu mājās turpinās aktīvas darbības sezonas astotā posma Tet Rally Latvia sarīkošanā. Pasaules ātrākie braucēji Latviju apciemos jūlijā, sacensību atklāšanai notiekot ceturtdienas, 18. jūlija, pievakarē Rīgā, kam sekos arī pirmais ātrumposms Biķernieku trasēTet Rally Latvia turpināsies piektdienā, 19. jūlijā, FIA pasaules rallija čempionāta posma dalībniekiem veicot grunts ātrumposmus Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā. Sestdienā, 20. jūlijā, ātrumposmi paredzēti jau Kuldīgas novadā, Dienvidkurzemes novadā un rallija pilsētā – Liepājā, savukārt izšķirošie ātrumposmi, tostarp Power Stage, paredzēti svētdien, 21. jūlijā, Dienvidkurzemes novadā, sacensībām noslēdzoties ar svinīgo apbalvošanas ceremoniju.

Kuldīgas iedzīvotājiem un viesiem būtiski piefiksēt, ka piektdienas, 19. jūlija,  pēc ātrumposmu veikšanas Talsu novadā, Tet Rally Latvia ekipāžām dodoties uz Liepāju, tās caurbrauks arī Kuldīgu – pārbraucot ne vien pār vēsturisko Kuldīgas ķieģeļu tiltu, bet arī izmetot loku pa pilsētas centra ieliņām.

Kur iegādāties biļetes?

Tet Rally Latvia apmeklētājiem paredzētas divu veidu ieejas biļetes – visiem rallija ātrumposmiem visās rallija norises dienās – no ceturtdienas līdz svētdienai, un visiem vienā sacensību dienā paredzētajiem ātrumposmiem. Ieejas biļetes par īpašu cenu pieejamas junioriem un Latvijas pensionāriem. Tāpat samazināta cena paredzēta personām ar invaliditāti un viņu pavadošajām personām (pavadoņiem) – personām, kuras pārvietojas ratiņkrēslā, drošības apsvērumu dēļ ierašanās sacensību norises vietās paredzēta tikai kopā ar pavadoni. Bezmaksas ieeja tiek nodrošināta bērniem līdz 10 gadu vecumam (ieskaitot). Tet Rally Latvia ieejas biļetes pieejamas Biļešu Paradīze interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, līdz 31. martam tās pieejamas par zemāku cenu.

Jaunumi un plašāka informācija par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu Tet Rally Latvia atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos X @LVRallyFacebook @LVRallyInstagram @lvrally un TikTo@tetrallylatvia. Tikmēr jaunumi un informācija par FIA pasaules rallija čempionātu atrodama interneta mājaslapā www.wrc.com.

Par Tet Rally Latvia

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent un Sportland, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXTFristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs LiepājaLatvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem AKROPOLEBiķernieku traseCSDDDHLElnetworksFloraFN ServissJānis PūceLöfbergsMB GrupaMission LatviaOCT CompositesPeltorsRentadisplaySignTechSweconTörleyTravel Latvia kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing TechnologiesTet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.