Kuldīgas novada būvvalde aicina attīrīt jumtus no sniega

Kuldīgas novada būvvalde aicina attīrīt jumtus no sniega

Kuldīgā, Skrundā un pārējā Kuldīgas novada teritorijā pēdējo dienu laikā ir intensīvi snidzis. Kuldīgas novada Būvvalde aicina ēku īpašniekus un apsaimniekotājus sekot līdzi ēku jumta konstrukciju drošībai un savlaicīgi attīrīt jumtus no sniega un apledojuma, kā arī attīrīt tekņu un noteku sistēmu.

Kuldīgas novada būvvaldes būvinspekcijas daļas vadītājs Reinis Zīle skaidro, kāpēc ir būtiski attīrīt jumtus no sniega un kāds apdraudējums vai sekas var rasties sniega nenotīrīšanas gadījumā: “Šādos brīžos, kad sniega kārta vietām sasniedz pat piecdesmit centimetrus, ir būtiski neaizmirst par savu mājokļu un citu ēku uzturēšanu. Pamatīgi apsnigušu ēku riski skar ne tikai cilvēku drošību ēkā, bet arī garāmgājēju drošību. Slodze uz ēkas konstrukcijām, ko rada biezā sniega kārta, negatīvi ietekmē konstrukciju mehānisko stiprību un konstrukcija var nokrist, apgāzties vai iebrukt. Pēc intensīvas snigšanas uz ēku jumtiem var izveidoties ne tikai bieza sniega kārta, bet arī sniega sanesumi, kur konstrukciju noturības risks ievērojami palielinās. Šī iemesla dēļ iesakām būves regulāri apsekot un veikt jumtu tīrīšanu.”

Īpašu vērību jāpievērš publiskām būvēm, kur uzturēšanas un sniega tīrīšanas darbi būtu jāveic regulāri, nepieļaujot apdraudējumu ēkas apmeklētājiem.

Novērst riskus palīdzēs savlaicīga jumtu tīrīšana - jumtu attīrīšanu no sniega un lāstekām vislabāk uzticēt uzņēmumiem vai darbiniekiem, kuriem ir nepieciešamais aprīkojums, zināšanas, pieredze un prasmes darbam augstumā. Līdz darbu uzsākšanai ēku īpašniekiem jānodrošina bīstamo zonu (vietas, kur no jumtiem pastāv sniega vai ledus uzkrišanas risks) norobežošana, ierobežojot piekļuvi gājējiem un transportlīdzekļiem.