Dižkoki mākslinieku gleznās

Dižkoki mākslinieku gleznās

No 16. oktobra tiks uzsākta "Dabas retumu krātuves" jaunā sezona lielo svētku lokā ar vēl nebijušu, jaunu atklāsmi dižkoku mākslinieciskā vērtējumā. 

Aicinu māksliniekus, rakstniekus, domātājus, dižkoku meklētājus un pētniekus, biologus, dendrologus, arī vēsturniekus uz mūsu sanāksmi - semināru, lai skatītu, pārdomātu, vērtētu, pārrunātu gleznās attēlotos dižkokus. Vecie koki ar vareniem stumbriem ir pašas dabas mākslasdarbi. Skatīsim dižkokus jaunā gaismā ar mākslinieku acīm.

Izrādās, ka mākslinieki dižkokus savā redzējumā ir iemūžinājuši jau pirms diviem gadu simtiem un vēl agrāk! Savādi, ka mūsu lielajiem ainavas glezniecības klasiķiem: Vilhelmam Purvītim un Janim Rozentālam nav dižkoku.

Gribu cerēt, ka šis būs sākums jaunam pavērsienam pret dižkokiem mūsu Simtgadē. Tāpēc aicinu arī masu medijus, lai viņi mudinātu skolu jaunatni uz konkursiem dižkoku zīmēšanā un gleznošanā. Varbūt arī starp lielajiem māksliniekiem Kultūras ministrijai izdodas sarīkot konkursu par dižkoku attēlojumu mākslā. Iespējams, ka ar to sāktos viens jauns atvēziens mūsu dižkoku apgūšanā, saprašanā, sajušanā.

Sanāksme notiks 16. oktobrī plkst. 18:00, Latvijas Dabas muzeja konferenču zālē.

Dabas retumu krātuves valdes vadītājs Guntis Eniņš