Kuldīgas novadā notiks Zemessardzes mācības

Kuldīgas novadā notiks Zemessardzes mācības

18. un 19. maijā Kuldīgas novada Rudbāržu pagastā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu plānveida apmācība.

Mācību mērķis ir uzturēt vienības kolektīvās kaujas spējas, kā arī trenēt aizsardzības operāciju elementus, pilnveidojot aizsardzības uzdevumu veikšanas iemaņas. Mācībās dažādi taktiskie uzdevumi tiks izpildīti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži” un Kuldīgas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties tīmekļvietnē www.zs.mil.lv.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā ietilpst Kuldīgas un Saldus novadi. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljonā, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25693210 vai rakstīt uz e-pastu  45bn@mil.lv  vai personīgi ierasties vienībā – Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36, iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru. 

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā pa autoceļiem Kuldīgas novada Rudbāržu pagasta teritorijās iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.