Oskara Kalpaka piemiņas kausu motokrosā izcīna Moto Mafia

6. augustā, Saldus moto trasē “Silavotiņi” norisinājās Latvijas Kausa 2. posms motokrosā, solo klasēm, kā arī Oskara Kalpaka piemiņas kausa izcīņa motokrosā komandām, kur trešajā vietā ierindojās vietējie - Saldus Motoklubs, otrajā vietā X99/Slīterāni, bet uzvaras laurus plūca Moto Mafia. Kā atzina pasākuma organizators, Aidis Herings: “Prieks, ka šo vasaras svētdienu var teikt 150 motosportisti pavadīja motokrosa sacensībās, salīdzinoši maz traumu sportistiem, tas ir ļoti svarīgi. Mums lielākoties bija labvēlīgi laika apstākļi, tikai vienā braucienā lietus, bet tas skatītājiem tikai “uzsita asumiņu”. Jau daudzus gadus organizēju motokrosa sacensības un reizēm, skatoties uz igauņiem, piemetas mazvērtības kompleksi, novēlu sev un citiem, lai tādu mirkļu būtu pēc iespējas mazāk.”   Lai sacensību intriga būtu lielāka, paralēli notika arī komandu kopvērtējuma sacensības, dalību bija pieteikušas astoņas komandas, un līdz pat apbalvošanas mirklim, nebija nojaušami uzvarētāji. “Pirms sacensībām rūpīgi gatavojāmies, domājām komandas taktiku, bija skaidrs, ka tikai saviem spēkiem tikt galā nevaram. Īpaši liels paldies Fīlipam Kempelim, kas piekrita sadarboties un nu jau pasaules līmeņa braucējs 65cc klasē ar mums startēja Kirils Maslovs, kas finišēja kā līderis. Savukārt 85cc klasē otro vietu izcīnīja Edvards Bidzāns, kas arī nesa svarīgus punktus kopvērtējumā. Pirms pieaugušo braucieniem, jaunieši savu darbu jau bija paveikuši izcili, atlika pārējiem braukt stabili un izdarīt savu darbu. Esmu gandarīts, ka salīdzinoši jaunai komandai, kas brauc savam priekam un ir amatieri spēj pierādīt, ka uzvaras ir iespējamas,” atklāj Moto Mafia komandas vadītājs Edgars Rutkis.   Individuālās cīņas starp pašiem mazākajiem, jeb MX50 klases uzvarētājs Ričards Aļens-Gaļcins, otrais Raivo Laicāns, bet trešais Jēkabs Kubuliņš. MX65 klasē pārliecinošs līderis Kirils Maslovs, otrais Jānis Mārtiņš Reišulis, bet trešajā vietā Uldis Freibergs. MX85 klasē sīvā cīņā uzvaru izcīnīja Mairis Pumpurs, otrais Edvards Bidzāns, bet trešais Erlandas Mackonis no Lietuvas. Starp MX125 klases pilotiem uzvarēja Niks Niklāvs Sūna, otrais Ralfs Edgars Ozoliņš, bet trešais Pavels Mangushevs. Sacensībās piedalījās arī trīs dāmas, no kurām trešā Adrija Skudutyte, otrā Anna Lankovska, bet trešā Anna Stecjuka. Iesācēju klase kā allaž kupli pārstāvēta, starp 29 pilotiem uzvaras laurus arī otrajā posmā plūca Mārtiņš Marķitāns, kas šobrīd ir arī kopvērtējuma līderis, otrajā Ričards Birģelis, bet trešais Andris Jonaitis. A25+klasē uzvara mājiniekam, Rinaldam Heringam, kas atzina, “protams, mājas sienas palīdzēja, šajā trasē daudzi treniņi aizvadīti, liels darbs ieguldīts. Esmu priecīgs, ka izdevās labi organizētas sacensības, bez aizķeršanās”. Otrais Jurģis Žukas, bet trešais Krists Zicmanis. A35+ klasē arī uzvara Saldus motokluba pilotam, Raimondam Baltgalvim, otrais Mareks Lavrovs, bet trešajā vietā Jānis Mironovs. A16+ ātrākais šodien Kristaps Kalējs, otrajā vietā Renārs Līmanis, bet trešajā Gunvaldis Vēsmiņš. Open klasē uzvaru pārliecinoši izcīnīja Dāvis Ivanovs, otro vietu izcīnīja Arnolds Sniķers, bet trešajā vietā Kristers Drevinskis. Šajā klasē cīņas bija vērojamas starp vairākiem pilotiem, ne tikai starp TOP 3, Toms Macuks otrā brauciena vidū izstājās.   Visu klašu rezultāti:   Informāciju sagatavoja: Anda Treija, 27545441, anda.treija@onecom-latvia.com