„Pieslēdzies, Latvija!” atklāj reģistrāciju 2013.gada bezmaksas datorapmācībām

„Pieslēdzies, Latvija!” atklāj reģistrāciju 2013.gada bezmaksas datorapmācībām
Līdz ar Lattelecom iniciatīvas „Pieslēdzies, Latvija!” viesošanos piecos sociālās aprūpes centros e-prasmju nedēļas laikā, uzsākta cilvēku pēc 50 gadu vecuma reģistrācija 2013.gada bezmaksas datorapmācībām, zvanot uz bezmaksas tālruni 80000822 vai piesakot www.piesledzieslatvija.lv. „Kopš 2012.gada projekta noslēgšanas novembrī, esam aktīvi strādājuši pie šī gada projekta attīstīšanas un ņēmuši vērā apmācīto ieteikumus. Šī gada programmas jaunumus atklāsim aprīlī, apmācības plānojam uzsākt maijā, tomēr jau tagad varam teikt – projekts būs un reģistrācijas kanāli ir aktivizēti – esam gatavi pieņemt pirmos pieteikumus,” skaidro projekta iniciators, Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. „Kā uzsver paši dalībnieki, jaunās prasmes un saziņas iespējas ļauj justies pašapzinīgākiem, modernākiem, piederīgākiem sabiedrībai. Tādēļ, lai gados cienījamākajai paaudzei vēl vairāk palīdzētu pārvarēt digitālo plaisu, esam izvirzījuši vēl vērienīgāku mērķi – līdz novembrim apmācīt 7000 cilvēku visā Latvijā.”
No 18.marta līdz pat oktobrim ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma var pieteikties bezmaksas datorapmācībām, kas no maija līdz novembrim norisināsies visā Latvijā, zvanot uz bezmaksas tālruni 80000822 (darba dienās, no plkst.08:00 līdz 17:00), kā arī pašiem vai ar kāda datorpratēja palīdzību aizpildot pieteikumu www.piesledzieslatvija.lv. Arī skolotāji aicināti pieteikties, zvanot uz norādīto kontakttālruni.
Dāvinājums sociālās aprūpes centriem
E-prasmju nedēļa ceturto gadu Eiropā aktualizē e-prasmju nozīmi digitālajā laikmetā un karjeras attīstībā, šogad uzrunājot arī seniorus. Arī Lattelecom, līdz ar ilggadējo ieguldījumu vecākās paaudzes datorprasmju veicināšanā, e-prasmju nedēļas laikā īpaši pievēršas tiem, kuriem sociālās atstumtības tēma ir vēl jo vairāk aktuāla – sociālās aprūpes namu iemītniekiem.
„115 datori ar Latvijas Pašvaldību sociālās aprūpes institūciju apvienības starpniecību nonāks dažādu iemītnieku ikdienas lietošanā. Turklāt e-prasmju nedēļas laikā piecos centros viesosies skolotājs un palīdzēs senioriem apgūt datorprasmes. Datori, lai gan nav pavisam jauni, ir tehniskā kārtībā ar pamata programmatūru nodrošinājumu, kas centru iemītniekiem ļaus būt sociāli aktīvākiem un tuvākiem informācijas pasaulei,” papildina Lattelecom pārstāvis.
„Jauniegūtie datori sniedz mūsu senioriem iespēju apgūt vēl vienu - digitālo - valodu un darīt viņus laimīgākus,” dāvinājuma nozīmi skaidro Alvars Šteinbergs, Latvijas Pašvaldību sociālās aprūpes institūciju apvienības priekšsēdētājs. „Jebkura jauna lieta pirmajā brīdī var šķist kā problēma, bet tikai ar pozitīvu piemēru tas var virzīties uz priekšu. Šī paaudze tehnoloģiju ziņā ir apdalīta, bet tagad arī viņiem ir iespēja. Paldies projektam par to!” uzsvēra Ainārs Judeiks, SAC Mežciems direktors.
Savukārt Svetlana Savicka, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājas vietniece iedvesmoja seniorus, sakot: „Nebaidieties no jauno tehnoloģiju izmantošanas. Tās palīdz dzīvot, atklāt jaunu pasauli un, lai jaunā digitālā pasaule jūs priecē. Laimi un veselību!” Arī Lattelecom Valsts un pašvaldību nozares direktors Jānis Kirilka pasniedzot dāvinājumu pauda īpašu atzinību senioriem: „Visu cieņu jums, seniori, kas 60, 70 un pat 90 gadu vecumā ir gatavi mācīties un pārvarēt digitālo plaisu.”
Par projektu
Lattelecom projekts „Pieslēdzies, Latvija!” tiek īstenots kopš 2008.gada, bet no 2011.gada projekta fokuss tiek virzīts uz vecākās paaudzes datorprasmju celšanu, līdz šim apmācot aptuveni 10’000. 2012.gadā datorprasmes apguva 6680 interesenti ar 99 skolotāju palīdzību 62 novadu, pilsētu 128 apmācību vietās. Arvien pieaugošais pieprasījums apliecina Lattelecom izveidotās mācību sistēmas lietderību cilvēku pēc 50 gadu vecuma prasmju attīstīšanai un sociālās atstumtības mazināšanai, tāpēc uzņēmums līdz valsts simtajai gadadienai plāno apmācīt 30 tūkstošus dalībnieku.
Sociālā iniciatīva ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes, Kultūras ministrijas, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Pašvaldību savienība un Nodarbinātības valsts aģentūra.
Papildu informācija:
Līga Bite, Lattelecom Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja
Tālruņi: 670 55 740, 29109944, liga.bite@lattelecom.lv
www.lattelecom.lv www.piesledzieslatvija.lv
E-prasmju nedēļas laikā Pieslēdzies, Latvija! ar datoru dāvinājumu un apmācībām viesosies piecos SAC: 18.martā Rīgas sociālajā aprūpes centrā Mežciems, 19.martā sociālajā aprūpes centrā Tērvete, 20.martā Rēzeknes pensionāru sociālajā centrā, 21.martā Ventspils pansionātā un bērnu namā Selga, 22.martā pansionātā Valmiera.