Biedrība „Darīsim paši!” uzsāk starpvalstu sadarbības projektu „Rokdarbi”

Aizvien vairāk aktīvu cilvēku, individuāli vai apvienojoties interešu grupās, rokdarbu kopās, izvēlas radīt kādu sev sadzīvē noderīgu lietu vai dāvanu. Skrundā, Kuldīgā un Alsungā ir daudz radošu iedzīvotāju, kas ne tikai darina mūsdienīgus izstrādājumus, bet arī lietas pēc sentēvu metodēm un pielieto piemirstas rokdarbu tehnikas. Starpvalstu sadarbības projekta „Rokdarbi” vadošais partneris ir Somijas vietējā rīcības grupa (VRG) Karthuseutu, bet Igaunijas VRG Jögevamaa Koostookoda un Latvijas VRG "Darīsim paši!" ir sadarbības partneri. Katrai dalībvalstij ir savas rokdarbu kultūras tradīcijas un metodes, ar kādām tās tiek uzturētas un nodotas no paaudzes paaudzē. Somijas partneriem ierosinot projekta „Rokdarbi” realizāciju, bija nozīmīgi uzzināt, kā tas notiek Igaunijā un arī Latvijā. Biedrība "Darīsim paši!" ir pagodināta par uzaicinājumu dalīties savas teritorijas rokdarbnieku prasmēs un iegūt idejas, kā rokdarbi varētu veicināt lauku attīstību, tūrismu un lauku iedzīvotāju labklājību. Lai piesaistītu pēc iespējas plašāku sabiedrības uzmanību rokdarbu izstādēm, atklātajām darbnīcām un amatniecības gadatirgiem, festivāli apzināti tiek rīkoti paralēli pilsētu svētkiem Somijā Kokemeki pilsētā, Igaunijā Peltsamā pilsētā un Latvijā Skrundā.
10.maijā Skrundas kultūras namā notiks seminārs - „Tamborējumi un to kombinācijas ar citām rokdarbu tehnikām”. Skrundas, Kuldīgas un Skrundas amatnieki prezentēs tamborējumus 19. gs beigu un 20. gs. sākuma interjerā un apģērbā. Somi un igauņi savu prezentāciju nianses neatklāj. Semināra darba valoda- angļu. Bet 11.maijā Somijas, Igaunijas un Skrundas rokdarbnieki dosies pieredzes apmaiņas braucienā pie kuldīdzniekiem un alsunundzniekiem, kā arī piedalīsies UNESCO spēlēs, kur vadīs darbnīcas 30 skolēnu komandām ar kopējo dalībnieku skaitu 160. 12.maijā, Skrundas svētku laikā, ir rokdarbu festivāla kulminācija, jo notiks ne tikai dažādu rokdarbu izstāde- pārdošana, bet arī iedzīvotājiem būs iespēja darboties vairāk nekā septiņās rokdarbu darbnīcās un redzēt arī rokdarbu tehniku paraugdemonstrējumus.

Bet jau kopš 5.maija Skrundas novada iestāžu un uzņēmumu logos un telpās apskatāma Skrundas novada iedzīvotāju tamborējumu izstāde.

Projekta kopējais un publiskais finansējums - 11031,96 LVL .

Projekts „Rokdarbi” Nr. 11-00-L421102-000002 tiek realizēts ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmas pasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” finansiālu atbalstu.
Teksts- Zane Eglīte, projekta „Rokdarbi” vadītāja /p