Jaunsargu aktivitātes

Jaunsargu aktivitātes

3. novembrī Kuldīgā norisinājās Jaunsardzes modernās trīscīņas sacensības. Sacensības notika trīs vecuma grupās. 

Dalībnieki sacensības sāka ar peldēšanu Kuldīgas peldbaseinā, bet pēc tam vieglatlētikas manēžā veica kombinēto skriešanu ar šaušanu. Sacensībās no Skrundas piedalījās Kārlis Mikus Robalds un Diāna Druvaskalne. Apsveicam Diānu ar izcīnīto 3. vietu savā vecuma grupā un Kārli - ar piedalīšanos.

4. novembrī Kuldīgā notika soļošanas treniņš, kurā visas dienas garumā jaunsargi soļoja, lai  varētu atlasīt 29 jaunsargus no Kurzemes, kuri soļos 18. novembra militārajā parādē Rīgā. No Skrundas militārajā parādē Rīgā piedalīsies Jolanta Aina Stepanoviča, Samanta Seņko, Diāna Druvaskalne. Jaunsargi uz Rīgu dosies jau 17. novembrī, lai piedalītos ģenerālmēģinājumā un gatavotos parādei.

Savukārt no 20.-21. oktobrim Misas vidusskolā, Vecumnieku novadā, norisinājās Latvijas 3. posma sacensības sporta tūrismā. Šeit piedalījās Skrundas vidusskolas un Nīkrāces-Kazdangas apvienotā komanda. Pirmajā dienā notika komandu kombinētais pārgājiens, kur “D” grupā Skrundas jaunsargi ieguva 1. vietu, bet Nīkrāces-Kazdangas jaunsargi 2. vietu. Otrajā dienā notika komandu tūrisma tehnikas un individuālās tūrisma tehnikas sacensības. Komandu tūrisma tehnikā Skrundas jaunsargi ieguva 3. vietu, Nīkrāces-Kazdangas komanda 10. vietu. Komandu vērtējumā otro posmu pēc kārtas laurus plūca skrundenieki, izcīnot 1. vietu. Nīkrāces-Kazdangas komanda ierindojās 6. vietā.

Apsveicam “D” grupas sacensību uzvarētājus skrundeniekus Adrianu Bolšteinu, Lilliju Pupuri, Evelīnu Beierbahu, Emmu Sophie Hoeppneru.  Komandām cītīgi jāgatavojas 4. posma tūrisma sacensībām, kuras notiks Krāslavas novadā 1.-2. decembrī. 

Informāciju sagatavoja Valsts aizsardzības mācības programmas 12. klases skolniece Samanta Seņko