Piena muzejs

 Piena muzejs ir brīnišķīga izvēle, lai pa piena upi ceļotu laikā. Tu vari atgriezties vietā, kur vecmāmiņa sviestu kūla un tad ar zirgu veda uz tuvējo dzelzceļa staciju, lai to visu nogādātu pilsētā.

Vēlies apskatīt Piena muzeju un uzzināt kā rodas piens? To Tev var pastāstīt vienīgā runājošā gotiņa Baltijā, kuras vārds ir Venta un viņas teliņš Druvis.

Piena muižas ļaudis zinās izstāstīt par piena rūpniecību Latvijā, parādīt, ar kādiem aparātiem, ko iespējams turpat ieraudzīt, tiek mašinēts piens, taisīts krējums, sviests. Muzejā viens no unikālākajiem eksemplāriem ir Anglijas karalienes dāvinājums Latvijas pienrūpniekiem par labāko eksporta sviestu. Turpat arī kolorītā sviesta eksporta kārbiņa un stikla, piena pudelītes, kuras raisīs patīkamas atmiņas nevienam vien muzeja apmeklētājam.

Piena muzejā iespējams ne vien apskatīt plašo ekspozīciju un noskatīties filmu par piena rūpniecību, bet arī atrocīt rokas un doties pašiem izslaukt pienu. Jā, Piena muzejā dzīvo pus-govs Gauja! Viņa tur rāmi stāv un ir gatava ļaut katram interesentam iemēģināt roku piena slaukšanā. Un tas vēl nav viss – izslauktais piens ir jāatkrējo un tālāk – jāsakuļ pašam sviestiņš. Šajā nodarbē vienaldzīgs nepaliek neviens! 

Adrese: Kalnamuiža, Sieksāte, Rudbāržu pagasts, Skrundas novads
Tālrunis: 26518660
E-pasts: piens@pienamuiza.lv
Mājas lapa: www.pienamuiza.lv
Foto: BalticTravelnews.eu 


  In the Dairy Museum everybody can follow the way of milk from cow to finished dairy products. There you will meet the didactic or talking cow Venta and her calf Druvis, who will demonstrate and tell about the process of how the grass turns into milk. You can also try your hand at milking a cow and churning butter and taste what you have made.