Pulkstenis "Laika upe"

 

Skrundas skvērā pulksten’s slejas

Redz viņš visiem ļaudīm sejas

“Laika upe” vārds tam dots

Pašā centrā būt tam gods

Vai saule spīd vai sniegi snieg

Bieži fotografēts tiek.

 

Pašā Skrundas viducī pukst koka pulksteņa "Laika upe" sirds. Skrundas svētku laikā, 2012. gada 12. maijā, tika atklāts šis vides objekts, tā autors ir tēlnieks Ģirts Burvis. Ar mākslinieku novada domei jau iepriekš bijusi laba un veiksmīga sadarbība, viņa roku pieskārienu jūs redzat vairākās vietās –gan pilskalna estrādē koka skulptūru ansambli "Ķēniņa krēsli", gan Skrundas robežzīmes uz Rīgas–Liepājas šosejas. Idejas autore bija toreizējā kultūras nama direktore un biedrības Curonica vadītāja Loreta Robežniece. „Stāvu kabinetā, skatos pa logu uz pilsētas centru un domāju, diez cik ir pulkstenis. Jā, tiešām, nav kur paskatīties, kāpēc mums nevarētu būt savs laikrādis – arī kā vieta, kur satikties,” "Skrundas pulkstenī "Laika upe" tēlaini atveidota ideja par laiku, kas ietverta pilsētas senajos simbolos - robežupē un tiltā pār to, vienojošā arī paaudzes. Esam kā ceļinieki laikā, katrs savā, bet reizē arī vienā laivā. Tāpat kā tilts pāri Ventai savieno upes krastus, laiks vieno paaudzes, notikumus, likteņus, un laika upe mūs nes pretim mūžībai". (Ģirts Burvis)

Ideja tika realizēta vien mazliet vairāk nekā gada laikā , jo līdzekļi pulksteņa tapšanai tika piesaistīti ne tikai no pašvaldības, bet arī no iedzīvotāju un uzņēmēju ziedojumiem. Dziesmas, dejas un naudas ceļš veda pretim Skrundas pulkstenim- te katram bija ļauts ieguldīt savu daļu. Pulkstenis tika atklāts Skrundas svētkos, ar īpaši šim notikumam veidotu muzikālu izrādi “Mūsu laiks”, par laiku, ko neviens spēks nespēj pagriezt atpakaļ.. Izrādes autori skrundenieki - Aldis Zalgauckis, mūzikas autore viņa meita Elīza Rubika. Pie pulksteņa notikuši kultūras pasākumi, tas pulcējis visus kopā sagaidot Jauno gadu un labprāt fotogrāfējas kopā ar Skrundas viesiem.

 

Teksts; Aivita Staņeviča, Skrundas TUAC vadītāja,

 Foto: Sandris Kuzmickis, Ieva Benefelde, Aivita Staņeviča, Alans PerševicsAtrašanās vieta: skvērs pie Skrundas kultūras nama (Kuldīgas un Liepājas ielu krustojums).

 


 The clock "Laika upe" ("River of time"), designed by Ģirts Burvis, was unveiled during Skrunda Town Festival in May 2012. It has become a popular meeting place in the centre of Skrunda.