Oktobris 2018 "Liepziediņā"

Oktobris 2018

16. un 17. oktobrī Krišjāņa Barona dzimšanas dienai par godu katrai grupiņai tika rīkotas literatūras nodarbības Rudbāržu bibliotēkā un Antuļu bibliotēkā. 

Bibliotēkā bērni papildināja zināšanas par Kr. Baronu, no galvas skandēja tautasdziesmas, apguva jaunas tautas rotaļas. Noslēgumā bērniem bija iespēja ielūkoties un pašiem pašķirstīt grāmatiņas. Esam priecīgi par jauko sadarbību ar Antuļu un Rudbāržu bibliotēku.

18. un 19. oktobrī „Liepziediņa” bērni piedalījās starptautiskajā Putras programmā „Latvijas simtgades Putra”. Programmas ietvaros grupiņās notika dažādas aktivitātes – Putras stundas, Putras ēšanas tradīcijas, iepazīšanās ar profesoru Graudu un Pūcēnu, simtgades putras recepte ar zīmējumiem. Katra grupiņa gatavoja auzu pārslu putru ar augļiem. Radoši darbojoties, bērni uzzināja, kā no grauda top putraimi un cik veselīgi ir pārtikā lietot graudaugus. Katrs bērns savu šķīvi ar auzu pārslu biezputru izrotāja ar augļu gabaliņiem un ogām. Bērniem acis vien mirdzēja no prieka un gandarījuma. Izrotājuši savu biezputru, aplūkojuši citu bērnu veikumu, viņi ar nepacietību gaidīja to mirkli, kad varēs nobaudīt gardo putru. 

30. un 31. oktobrī drošības nedēļas ietvaros tika rīkots rudens pārgājiens „Zelta rudens”. Rīts bija mierīgs un kluss, kokiem lapas iekrāsojušās rudenīgās krāsās, un visi ar pozitīvu noskaņojumu devās ceļā. Rudbāržu grupiņu bērniem pārgājiena mērķis bija iepazīt Rudbāržu parku. Jaunmuižas grupiņu bērniem – Jaumuižas skolas tuvāko apkārtni. Pirms devāmies ceļā, pārrunājām drošības noteikumus un katram bērnam tika uzvilkta atstarojošā veste, lai labāk būtu pamanāmi. Katrai grupai bija karte ar iezīmētu maršrutu. Pa ceļam uz pilskalnu bērni kopā ar skolotājām vēroja brīnišķīgo dabu, krāsainās rudens lapas un izpildīja dažādus uzdevumus. Pārgājiens beidzās ar pikniku.

Informāciju sagatavojusi: Dzintra Eglīte, Skrundas novada pašvaldības PII "Liepziediņš" vadītāja