Pasaules ūdens dienā sakopj Ventas krastus Skrundā

Pasaules ūdens dienā sakopj Ventas krastus Skrundā

22. martā kopš 1993. gada visā pasaulē pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, un tās koordinatore ir Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO).

Latvijā Pasaules ūdens diena plaši tiek atzīmēta kopš 1996. gada, un tās temata ietvaros notiek dažādas aktivitātes. Šīs dienas mērķis veicināt bērnu, jauniešu, sabiedrības izpratni par dzeramā ūdens nozīmi un ūdens nozīmi vispār, kā arī apzināties draudus, kas ietekmē ūdens resursu izsīkšanu visā pasaulē.

Pasaules ūdens dienas aktivitātēs piedalījās arī Skrundas vidusskolas Erasmus+ W.A.T.E.R. projekta komanda, kopā 23 skolēni (no 6.-11. klasei) un 6 pedagogi. Šīs dienas ietvaros tika sakopti Ventas krasti Skrundā. Kopā tika savākti 11 maisi ar plastmasas atkritumiem un 13 maisi ar stiklu un citiem atkritumiem. Pasākumā piedalījās arī Skrundas novada domes priekšsēdētāja, kura pauda lepnumu par to, ka mūsu novada skola piedalās šāda veida aktivitātē, domājot par tīru un sakoptu vidi.

No 2018. gada 1. septembra Skrundas vidusskola piedalās Erasmus+ KA229 skolu apmaiņas partnerības projektā, kurš ilgs divus gadus līdz 2020. gada 31. augustam. Tā nosaukums ir „W.A.T.E.R. - World’s Attitude to the Treasure - Environment and Responsibility” („ŪDENS - pasaules attieksme pret dabas dārgumu - vide un atbildība”). Tas ir milzīgs izaicinājums visai komandai, jo šajā Erasmus+ projektā Skrundas vidusskola darbojas ne tikai kā partnere, bet tā ir arī projekta koordinatore. Partneri šajā projektā ir vidusskolas no četrām brīnišķīgām pilsētām un valstīm – Taranto Itālijā, Bafras Turcijā, Loulés Portugālē un Chanias, kura atrodas uz Grieķijai piederošās Krētas salas. Pirmā skolēnu mobilitāte notika jau 2019. gada februārī Itālijā, bet pēdējā ir plānota 2020. gada maijā Skrundā.

 

Teksts un foto: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste