Pašvaldība gatava iesaistīties, ar 4. janvāri nodrošinot skolēniem aizsargmaskas

Pašvaldība gatava iesaistīties, ar 4. janvāri nodrošinot skolēniem aizsargmaskas

Otrdien, 1. decembrī, Ministru kabinets lēma par ārkārtējās situācijas pagarināšanu un papildu ierobežojumiem vīrusa Covid-19 izplatības mazināšanai.

Šodien, 3. decembrī, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska pauda cerību, ka gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija līdz gada beigām uzlabosies, tad masku lietošana skolēniem varētu tikt atcelta. Ministre informēja, ka šobrīd tiek apkopoti dati masku iepirkumam par valsts līdzekļiem, un par to būs atbildīga Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Kā zināms, valdība lēmusi, ka ar 2021. gada 4. janvāri sejas aizsargmaskas jālieto visiem skolēniem gan stundu laikā, gan ārpus mācību procesa. Portālā ManaBalss.lv nepilnu divu dienu laikā savākts jau vairāk nekā 21 tūkstotis balsu par šī ierobežojuma atcelšanu.

Ja valdība šo iniciatīvu atbalstīs, tad skolēniem sejas maskas nebūs jālieto. Aicinām sekot līdzi informācijai par masku iegādi, kuru plāno nodrošināt IZM un VARAM. Nepieciešamības gadījumā Skrundas novada pašvaldība ir gatava iesaistīties, sagādājot vairākkārt lietojamās sejas un deguna aizsargmaskas mūsu novada izglītojamajiem, katram paredzot vienu masku.

 

Informāciju apkopoja: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste