Skrundas un Aizputes jaunsargu vienības piedalās nometnē Kazdangā

Skrundas un Aizputes jaunsargu vienības piedalās nometnē Kazdangā

No 12. - 14. oktobrim Kazdangā notika jaunsargu nometne, kurā piedalījās 35 jaunsargi no Skrundas, Nīkrāces, Kazdangas un Aizputes.

Ierodoties nometnē, jaunsargi tika iepazīstināti ar drošības instruktāžu, tad nometne tika iekārtota vakara aktivitātēm. Līdz vakariņām jaunsargi paspēja veikt orientēšanās distanci grupās līdz pieciem jaunsargiem pa Kazdangas centru, iepazīstoties ar tās skaistajām vietām. Pēc vakariņām notika ierindas mācība – jaunsargi praktizējās pildīt dažāda veida komandas ierindā. Vakara noslēgumā jaunsargi tika sadalīti komandās, lai piedalītos stafetēs, klinšu kāpšanā, ieroču AK-4 salikšanā un izjaukšanā, kā arī atkārtoti tika apgūti dažādi mezgli, lai nākamajā dienā varētu nodarboties ar sporta tūrismu.

Nometnes otrās dienas rīts sākās ar rīta rosmi, lai kārtīgi pamostos un sagatavotos aktivitātēm visas dienas garumā. Pabrokastojuši, jaunsargi devās pārgājienā pa Kazdangas parku, lai liktu lietā savas iegūtās zināšanas – tika sieti mezgli, spriegotas virves un veidotas trases, kuras pēc tam paši jaunsargi pārvarēja. Laiks bija ļoti saulains un silts, tāpēc pēc pusdienām visi devās atpakaļ uz nodarbību vietu, lai turpinātu iesāktās aktivitātes. Pēc nodarbības jaunsargi noņēma iekārtoto tūrisma trasi, sakārtoja ekipējumu līdzņemšanai  un turpināja pārgājienu apkārt Kazdangas Dzirnezeram. Ierodoties Kazdangas centrā, jaunsargiem bija iespēja noskatīties Kurzemes autorallija ātrumposmu. Pēc vakariņām sākās iekštelpu aktivitātes – tika šauts ar pneimatisko šauteni, mācīta ierindas mācība, veiktas dažādas stafetes un spēlētas sporta spēles.

Nometnes noslēguma dienā pēc rīta rosmes un brokastīm jaunsargi iepazinās ar NATO šķēršļu joslu un pēc tam devās kārtot sporta normatīvus – kross, bumbiņas mešana, 60 m skrējiens.

Visas nometnes dienas tika pavadītas ļoti interesanti un izglītojoši. Katru dienu tika iegūtas zināšanas un pārbaudīti spēki. Katrs jaunsargs mājās devās ar pozitīvu noskaņojumu, zināšanām un atmiņām, un prieku par jauniem draugiem.

Nometni rīkoja jaunsargu instruktors Kaspars Rudītis.

Informāciju sagatavojusi: Samanta Seņko, 

Skrundas vidusskolas Valsts aizsardzības mācības

12. klases skolniece