Jautā

Informējam, ka jautājums var netikt publicēts, ja:

  • nav norādīts iesniedzējs - vārds un e-pasts;
  • jautājumā ietvertie dati nav publiskojami, tad atbilde tiek nosūtīta uz norādīto e-pasta adresi;
  • jautājuma saturs ir klaji aizskarošs un izaicinošs;
  • jautājuma teksts nav saprotams.

Gadījumos, ja jautājuma risināšana prasa ilgāku laiku, tad arī atbilde var aizkavēties.

Nosūtit

Zinojums Temats Datums

Vai tiešām Skrundas novada domei ir pilnīgi vienalga, kas notiks ar novadu????? Vai iedzīvotājiem nebūs iespēja paust savu viedokli? Citur jau notiek aptaujas, bet pie mums kapa klusums. Vēlos zibenīgu atbildi!!!! Ko pašvaldiba plāno???

Labdien!
 
Skrundas novada pašvaldībai ir svarīgi noskaidrot iedzīvotāju viedokli, tāpēc 27. jūnija domes sēdē tiks lemts par iedzīvotāju aptaujas rīkošanu.
Sagatavota: 25.06.2019
Citi25.06.2019

Labdien. Interesē,kurš ir atbildīgs par zāles pļaušanu Klūgu kapos,jo zāle jau tagad līdz ceļiem?

Labdien!

Par zāles pļaušanu Klūgu kapos atbild SIA "Skrundas komunālā saimniecība". Zāle uzsākta pļaut vakar, 18. jūnijā, un pļaušana tiks pabeigta šodien, 19. jūnijā.

 

Atbildi sagatavojis: Sandis Japēņins, SIA "Skrundas komunālā saimniecība" valdes loceklis

Sagatavota: 19.06.2019
Vides jautājumi18.06.2019

Sveiki! Zinu, ka pavasarī tika kaisītas grants seguma ielas, lai tās vasarā neputētu. Gribēju jautāt pēc kāda kritērija tika izvēlēts kuras ielas kaisīt un kuras nē? Paldies, Andra

Labdien!

 

Tiek kaisītas visas grants seguma ielas.

 

Atbildi sagatavojis: Sandis Japēņins, SIA "Skrundas komunālā saimniecība" valdes loceklis

Sagatavota: 19.06.2019
Ielu apgaismojums17.06.2019

Labdien! Lūdzu ielieciet mājas lapā informāciju par ģimenes ārstu pieņemšanas laikiem. Īpaši svarīga ir info par akūto pacientu pieņemšanu. Paldies.

Labdien!

 

Informācija par ģimenes ārstu darba laikiem ievietota pašvaldības mājas lapā.

Vēlamies atzīmēt, ka Skrundas VSAC neatbild par ģimenes ārsta praksēm, vēsturiski ir izveidojies, ka ārstu prakses darbojas šajā ēkā. Jārēķinās ar to, ka ārsti mums nesniedz informāciju par savu darbu, atvaļinājumiem un citām prombūtnēm.

 

Atbildi sagatavojusi: Sigita Picule, Skrundas VSAC direktores p.i.

Sagatavota: 13.06.2019
Citi12.06.2019

Labdien.Kam lūdzu pieder Dāres ēka Rudbāržos ? Zāle tur netiek appļauta.Kaukāzu plūme tur jau savairojusi savus stādus.Un pie mazdārziņiem augošie ķirši noēno dārzus.Ķirši ir ļoti veci. Lūdzam kokus nozāģēt.Pat lietus tur cauri netiek..Un arī pie LMT torņa kokus vajadzētu paretināt.

Labdien!

 

Informējam, ka minētā teritorija ir privātīpašums un par tā uzturēšanu atbildīgs ir īpašnieks.

Sagatavota: 20.06.2019
Citi07.06.2019

Labdien,vai tagadējiem jaunmuižas bērnudārza bērniem arī vasarā nepienākas autobus citos laikos?

Labdien!

 

Ar pārvadātāju tika runāts par autobusu plkst 16.00 uz Skrundu. Pārvadātājs atteica finansiālu apsvērumu dēļ.

Sagatavota: 05.06.2019
Izglītība04.06.2019

Kuram pieder zemes ceļa posms,, un kuram jāveic grēderēšanas darbi Rudbārži-Kalvene ,,pēc rallija tas vispār nav izbrauca.ms,grēderis it kā bija pec rallija sacensībām,bet ceļa kvalitāte no ta labāk nepalika

Labdien!

 

Šis ceļa posms ir Latvijas Valsts ceļu pārziņā. Kā informē Latvijas autoceļu uzturētāja pārstāvis, ceļš tiks noplanēts šīs nedēļas laikā.

Sagatavota: 05.06.2019
Satiksme04.06.2019

Labdien. Cik atceros, tad tika runāts, ka pavasarī Skrundas tirgus laukumā tiks uzstādīta strūklaka, bet pagaidām nekā. Vai Skrundas tirgus tirgotājiem tirgus teritorijā tiek nodrošināts ūdens stādu laistīšanai vai ūdens jāņem pašiem līdzi?

Labdien!

Tirgus teritorijā turpinās darbi pie "naudas akas/basena" izbūves, kā arī darbi pie brīvkrāna uzstādīšanas. Tirgus dalībniekiem, kamēr nav pieejams brīvkrāns, ūdens padeve ir nodrošināta Skrundas komunālās saimniecības sētā. 
Vides jautājumi22.05.2019

Labdien, kas ir ar Skrundas Klēti? Kad viņa ir atvērta? Izskatās,ka tur varētu iegādāties jaukas dāvanas. Tikai nesaprotu,kad viņš ir atvērts.

Labdien!
 
No 23. maija mājražotāju veikaliņa darba laiks:
Ceturtdienās 12.00-18.00;
Piektdienās 12.00-19.00;
Sestdienās 9.00-15.00.
Sagatavota: 17.05.2019
Sociālie jautājumi15.05.2019

Labdien! Vai šogad ēstuve "Skārnis" netiks atvērta? Ir dzirdēts, ka pašvaldība nevēlas atļaut atvērt ēstuvi aizbildinoties ar dažādiem iemesliem, minot nepilnības un trūkumus, kas pagājušajā gadā netraucēja veiksmīgi strādāt. Atbildi gaidu publiski publicētu.

Labdien!

Pašvaldība ir ieinteresēta uzņēmējdarbības veicināšanā. Šāda veida baumas vai minējumus komentēt nevarēsim.  Lai noskaidrotu konkrētus iemeslus, kāpēc kafejnīca "Skārnis" līdz šim nav atvērta apmeklētājiem, iesakām sazināties un jautāt pašam ēstuves īpašniekam. 

Sagatavota: 16.05.2019
Citi13.05.2019

Kā var apvienot skriešanu ar pasākumiem kas notiek visā Latvijā. Vai tiešām nevarēja 5 maijā taisīt jo ļoti gribēju piedalīties bet takā jābūt pasākuma 12. Tad nekādi netieku. Žēl ka tā un cikos tad ir tie svētki pie muižas?

Labdien!

 

Skrundas pilskalna skrējiens ir ilggadēja un nemainīga tradīcija, kura notiek katru gadu maija pirmajā sestdienā neatkarīgi no blakus novadā esošiem pasākumiem.

Skrundas muiža organizē Baltā galdauta svētku branču, kas sākas plkst. 12.00. Sīkāku informāciju varat saņemt, zvanot pa tālr. 22113355, 63370000.

Sagatavota: 02.05.2019
Citi30.04.2019

Labdien, Klusās ielas beigās, tieši līkumā ir bedres kuras ir vismaz 10-20 cm dziļas. Kad tas tiks salabots???

Labdien!

Paldies par informāciju! Klusās ielas segums norādītajā vietā tiks salabots šīs nedēļas laikā - līdz 03.05.2019.

 

Atbildi sagatavojis: Sandis Japēņins, SIA "Skrundas komunālā saimniecība" valdes loceklis

Sagatavota: 02.05.2019
Ceļu uzturēšana26.04.2019

Labdien, Gribētu uzzināt cik tālu ir tikts ar māju renovāciju projektiem Rudbārzos? (Jubilejas 3 un Parka iela) Kad plānots sākt darbus?

Labdien!

Māju renovāciju projektiem Rudbāržos (Jubilejas iela 3 un Parka iela 1):

  1. abām mājām ir sagatavotas Apliecinājuma kartes (būvprojekts);
  2. apliecinājuma kartes (Būvprojekts) ir iesniegts Skrundas novada būvvaldē un ir apstiprināts;
  3. abām mājām ir sagatavoti dokumenti, kopsapulces protokoli un Pieteikumi dalībai programmā un atzinuma saņemšanai, iesniegšanai līdzfinansējumam ALTUM
  4. jāgaida atzinums no ALTUM un nākamo dokumentu iesniegšana pēc ALTUM pieprasījuma.

Renovācijas uzsākšanas laiks atkarīgs no dokumentu aprites un atbilstības, ALTUM darbinieku izvērtēšanas laika, kā arī (pie pozitīva ALTUM atzinuma) konkursa izsludināšanas būvuzņēmējiem.

 

Atbildi sagatavojis: Sandis Japēņins, SIA "Skrundas komunālā saimniecība" valdes loceklis

Sagatavota: 29.04.2019
Citi25.04.2019

Labdien! Var apskatīt veco Skrundu? Gribam kopā ar bērniem pie jums atbraukt no Liepājas! Cik maksā ekskursija? Paldies

Labdien!

 

Kādreizējā militārā pilsētiņa kopš pagājušā gada ir Aizsardzības ministrijas īpašumā, līdz ar to apmeklētājiem tā ir slēgta.

Sagatavota: 23.04.2019
Citi18.04.2019

Labdien! Kad Skrundas pagastos šopavasar tiks vākti lielgabarīta atkritumi? Paldies!

Labdien!

 

Šogad lielgabarīta atkritumu savākšana tiek plānota maijā, pēc Skrundas novada svētkiem. Precīzāka informācija par datumiem, laikiem un vietām tiks ievietota Skrundas novada pašvaldības informatīvajā izdevumā, kā arī mājas lapā.

Sagatavota: 18.04.2019
Vides jautājumi17.04.2019

Sveiki. Vēlējos pajautāt cik tālu notiek pašapkalpošanās auto mazgāšanas jeb car wash būve?

Labdien!

 

Interesi par pašapkalpošanās automazgātavas būvniecību ir izrādījuši vairāki uzņēmēji. Skrundas novada būvvaldē uz šo brīdi nav iesniegts neviens būvprojekts saistībā ar pašapkalpošanās automazgātavas būvniecību.

Būvniecību var uzsākt tikai tad, kad ir izstrādāta un saskaņota attiecīga būvniecības ieceres dokumentācija, un izpildīti būvdarbu uzsākšanas nosacījumi. 

 

Atbildi sagatavojis: Kaspars Upenieks, Skrundas novada pašvaldības Būvvaldes vadītājs

Sagatavota: 18.04.2019
Citi17.04.2019

Labdien, vai šogad varēs nodot lielgabarīta atkritumus. Ja jā, tad kad un kur?

Labdien!

 

Šogad lielgabarīta atkritumu savākšana tiek plānota maijā, pēc Skrundas novada svētkiem. Precīzāka informācija par datumiem, laikiem un vietām tiks ievietota Skrundas novada pašvaldības informatīvajā izdevumā, kā arī mājas lapā.

Sagatavota: 18.04.2019
Vides jautājumi16.04.2019

Sveiki. Vai butu iespējams aizbērt bedri kura nu jau ir izveidojusies tik liela, ka bez riteņiem var palikt ļoti ātri.? (Braucot ārā no Smilgu krustojuma uz Skrundas pusi.)

Labdien!

 

Informācija ir nodota Latvijas autoceļu uzturētājam.

Sagatavota: 05.04.2019
Ielu apgaismojums04.04.2019

Kad tiks salabota Klusā iela? Tās dažas "aizlāpītās" bedres varēja arī "nelāpīt", jo blakus katrai "aizlāpītajai" ir 15 "neaizlāpītas".

Labdien!

Ielu segumu, kur izveidojušās bedres, labo skatoties pēc bedres dziļuma, ja bedre ir dziļāka par 5 cm, tad bedres aizpildīšanai lieto “auksto asfaltu”, bet bedres, kuras dziļums ir līdz 5 cm, labo aizpildot tās ar emulsiju un šķembiņām, bet pie noteikuma, ja gaisa temperatūra ir vismaz +15 grādi.

Klusā ielā tika salabotas tās bedres, kuras bija dziļākas par 5 cm, bet pārējās tiks salabotas, kad gaisa temperatūra būs atbilstoša remontdarbu veikšanai.

 

Atbildi sagatavojis: Sandis Japēņins, SIA "Skrundas komunālā saimniecība" valdes loceklis

Sagatavota: 04.04.2019
Ceļu uzturēšana02.04.2019

Jautāju atkārtoti. Kādēļ Skrundā nav wc. Kur pārtīt zīdaini? Es domāju kad tas ir aktuāli citām māmiņām arī. Vēlos publisku atbildi?

Labdien!

 

Pagaidām Skrundā pašvaldības īpašumā esošajās labierīcībās šādas iespējas nav, jo līdz šim neviens iedzīvotājs nebija vērsies ar šādu jautājumu. Par komersantu telpās izveidotajām labierīcībām pašvaldība neatbild.
Ņemot vērā Jūsu ieteikumu un nākotnē plānojot labierīcību pārbūvi vai jaunu izveidi, izskatīsim iespēju labiekārtot tās atbilstoši jauno māmiņu vajadzībām.

Šobrīd varam aicināt māmiņas šādos gadījumos iegriezties kādā no pašvaldības iestādēm, kur darbinieki neatteiks un ierādīs vietiņu, kur mazuli pārtīt.

Sagatavota: 04.04.2019
Kultūra01.04.2019

Labdien, Jums tika uzdosts jautajums ka tiks tērēta nauda, ko dome ieguva izsolē pardodot ipasumu Kadiķi (ieguta summa virs 100 tūkstošiem), laikraksta Kurzemnieks rakstā par Skrundas novada budžetu , kas publicets 20.03.2019 neredzu, ka šī nauda ir uzradita.Jautājums kā dome tērēs šonaudu? Otrs neatbildetais jautajums, kadeļ Skrundas novada dome neriko izsoles uz sev piederošo lauksaimnieciba izmantojamas zemes nomas tiesibam.Vēlos atbildes redzet publiski šaja vietnē, pati uz tikšanos ar Skrundas novada domi netieku, jo darba nedēļa paiet ārpus Skrundas novada, bet pierakstīta esmu Skrundā.Ceru saņemt detalizetu atbildi, lai nerastos doma vērsties augstāk stāvošās iestādēs.Paldies.

Labdien!

 

2019. gada 28. marta domes sēdē nolēma neapstiprināt nekustamā īpašuma zemes un mežaudzes „Kadiķi”, Rudbāržu pagastā, Skrundas novadā, 13.03.2019. notikušās izsoles rezultātus un atmaksāt drošības naudu 9940,00 EUR apmērā. Dome uzdeva pašvaldības īpašuma atsavināšanas un iznomāšanas komisijai rīkot jaunu zemes un mežaudzes „Kadiķi”, Rudbāržu pagastā, Skrundas novadā, platība 15,5 ha, izsoli ar tādiem pašiem nosacījumiem.

Kā iepriekš informējām, pēc izsoles rezultātiem un finansējuma saņemšanas pašvaldība kopā ar Rudbāržu pakalpojumu pārvaldes vadītāju lems par finanšu līdzekļu izlietojumu un nepieciešamo ieguldījumu pagasta teritorijā.

Pašvaldība šobrīd neplāno rīkot nomas tiesību izsoles lauksaimniecībā izmantojamām zemēm. Sīkāku informāciju par pašvaldības rīcībā esošām zemēm un īpašumiem, un to nomas tiesību izsoļu kārtību varat saņemt pie Skrundas novada pašvaldības nekustamo īpašumu speciālista Normunda Danenberga, tālr. 63350464, 26446919.

Sagatavota: 10.04.2019
Citi28.03.2019

Labdien, par cik tuvojas iedzīvotāju sapulces, gribeju jautat vai tiešām nav tāda iespēja nozāģēt bīstamas liepas.Vismaz tas kuras krītot varētu skart privātmājas? Runa ir par simtgadigam liepām Sieksate. Jo visas ir ieplaisajusas. Paldies par atbildi jau iepriekš.

Labdien!

Skrundas novada pašvaldības speciālisti apsekoja minētās liepas Sieksātē. Koki nav bīstami. 

Lai zāģētu, vispirms būtu jāveic iedzīvotāju aptauja un jāsaņem atzinums Dabas aizsardzības pārvaldē, turklāt kokus ciema teritorijā aizliegts zāģēt no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam.

 

Atbildi sagatavoja: Normunds Danenbergs, Skrundas novada pašvaldības nekustamo īpašumu speciālists

Sagatavota: 29.03.2019
Vides jautājumi20.03.2019

Kad būs tuvākā balle?

Labdien!

 

Tuvākās publiskās balles būs 10. maijā estrādē - Disko balle ar Dj ZIGGY un 11. maijā kultūras namā - Tautas balle kopā ar grupu "Kolibri".

Sagatavota: 21.03.2019
Kultūra19.03.2019

Labdien, 13.03.2019 pašvaldība rīko īpašuma Kadiķi izsoli. Papētot pašvaldības 2019. gada budžetu, lieli iztrūkumi nav paredzami. Kā tiks tērēta iegūtā nauda? Zinot citu pašvaldību pieredzi, lielākā daļu no iegūtās naudas tiek novirzīta pagastam, kurā īpašums atrodas, tā tas notiks arī šoreiz?Ceļi Rudbāržu pagastā ir zem katras kritikas .Pie viena, kādēļ pašvaldība nerīko izsoles lauksaimniecībā izmantojamajām zemēm, kas pieder pašvaldībai? Pašreiz, palasot sēdes protokolus, zemes tiek iznomātas un nomas tiesības saņem atsevišķas personas. Ieteikums ņemt kā piemēru Kuldīgas novada nekustamo īpašumu izstrādāto metodiku.Ceru,ka jautājumi saprotami un neesmu kādu aizskāris un jautājums tiks publicēts. Paldies.

Labdien!

 

Pēc izsoles rezultātiem un finansējuma saņemšanas pašvaldība kopā ar Rudbāržu pakalpojumu pārvaldes vadītāju lems par finanšu līdzekļu izlietojumu un nepieciešamo ieguldījumu pagasta teritorijā.

Aicinām piedalīties iedzīvotāju sapulcē, kas notiks 4. aprīlī plkst. 17.30 Rudbāržu kultūras namā. Sapulces laikā būs iespēja uzdot interesējošos jautājumus pašvaldības speciālistiem un vadībai.

Sagatavota: 18.03.2019
Citi13.03.2019

Šogad sportistu balle nebūs?

Labdien!

 

Tā kā apbalvošana jau otro gadu notiek uzreiz pēc katras sporta disciplīnas, tad atsevišķa balle netiek plānota. Visus iepriekšējos gadus balle bija kā turpinājums sportistu svinīgajai sveikšanai. Ar katru gadu apmeklētāju daudzums samazinājās ne tikai uz apbalvošanu, bet arī ballē. Tāpēc pieņēmām lēmumu šogad atsevišķu balli nerīkot.

 

Atbildi sagatavoja: Aivita Staņeviča, Skrundas novada pašvaldības sporta organizatore

Sagatavota: 12.03.2019
Kultūra11.03.2019

Skrundas novada pašvaldība vai pareizāk sakot Skrundas Komunālā saimniecība tuvākajā nākotnē plāno kaut ko lietas labā darīt, lai samazinātu cilvēkiem kosmiskos apkures rēķinus, kaut vai uzbūvējot jaunu katlu māju kuru varētu kurināt ar šķeldu? Cerams, ka atbildē nebūs sekls teksts, ka nav finansējums tam, mums ir attīstības nodaļa, lai naudu meklē.... Paldies

****

Labdien! Sakiet lūdzu, priekš kam ir izveidota sadaļa Jautā? Vairākas nedēļas atpakaļ uzdevu jautājumu vai neplāno uzbūvēt jaunu šķeldas katlumāju, vismaz kaut cik palīdzot iedzivotajiem samazināt kosmiskos apkures rekinus! Tā arī līdz šodienai 5.03 nav saņemta publiska atbilde! Vai domes pārstāvji netiek galā ar saviem pienākumiem? Laiks tad iet pensijā...cerams pēc nākamās reģionālās reformas šis nespējīgo speciālistu kantoris tiks izformēts! Gaidu zibenīgu atbildi!

Labdien!

Apkures tarifs sastāv no divām lielām sadaļām, kas ir kurināmā izmaksas (Skrundā tā ir gāze) un siltumenerģijas ražošanas izmaksas. Gāzes cena, tāpat kā visu citu kurināmo cena, ar katru gadu turpina pieaugt, tādēļ SIA “Skrundas komunālā saimniecība” katru gadu veic gāzes piegādātāju cenu aptauju, lai izvēlētos lētāko gāzes piegādātāju. SIA “Skrundas komunālā saimniecība” 2019. gadā plāno ar Eiropas savienības Kohēzijas fonda (ES KF) līdzfinansējumu izbūvēt jaunas siltumtrases Saldus un Sporta ielu dzīvojamo māju masīvā, lai samazinātu siltuma zudumus trasēs un līdz ar to arī samazinātu siltumenerģijas ražošanas izmaksas. Šķeldas katlu mājas būvniecības un apkalpošanas izmaksas ir pārāk lielas tam siltumenerģijas daudzumam, ko šobrīd SIA “Skrundas komunālā saimniecība” saražo un piegādā siltumenerģijas patērētājiem.

 

Atbildi sagatavojis: Kaspars Kutuļsks, SIA "Skrundas komunālā saimniecība" valdes loceklis

Sagatavota: 06.03.2019
Citi05.03.2019

Labdien gribēju pajautāt vai Jaunmuižā kur Jaunmuižas iela krustojas ar Avotu ielu,varētu dodiet ceļu zīmju vietā uzlikt stop zīmi,kaut arī eglēm zari apgriesti,tik un tā tas krustojums nav pāredzams,un šoferu ievērībai un drošībai būtu daudz labāk ja tur būtu stop zīme,dodiet ceļu zīmju vietā.

Labdien!

 

Paldies par ierosinājumu! Šis jautājums nodots izskatīšanai Ceļu komisijas sēdē.

Sagatavota: 08.03.2019
Satiksme27.02.2019

Labdien! Iedzīvotāju runās jau ir zināms, ka ticis nosists vecs cilvēks lauku viensētā. Sakiet lūdzu - vai nav paredzēts palielināt policijas patrulēšanas biežumu, apmērus, maršrutus? Ja atbilde irbūs "nē", tad lūdzu skaidrot - kādēļ tad, kad pašvaldība vēlas sodīt par atkritumu apsaimniekošanas līgumu neslēgšanu vai par mājputnu turēšanas noteikumu ievērošanu, pašvaldības policijai atrodas resursi novada apbraukāšanai?! p.s. ja atbilde netiks sniegta publiski, iesniegsim to rakstiski!

Labdien!

 

Skrundas novada pašvaldības policija iespēju un pieejamo resursu robežās veic patrulēšanu visā novadā, taču īpaša vērība tiek pievērsta sabiedriskajai kārtībai Skrundas pilsētā un pārējās apdzīvotās vietās.

 

Atbildi sagatavojis: Normunds Eihe, Skrundas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

Sagatavota: 13.02.2019
Citi04.02.2019

Labdien,kur un kā pārreģistrēt bērnus kuri bijuši dr.Feldmanes uzskaitē,neesam skrundenieki

Labdien!

 

Aicinām sazināties ar kādu no Skrundas novadā strādājošajiem ģimenes ārstiem, lai vienotos par bērnu pārreģistrēšanu. Ģimenes ārstu kontaktinformācija atrodama šeit: http://www.skrunda.lv/lv/pasvaldiba/veselibas-aprupe/

Sagatavota: 21.01.2019
Sociālie jautājumi20.01.2019

Jautājums kad Saldus ielā 8A darīs kautko ar jumtu jumts beigts viss tek augšējos stāvos tā ir problē visi griezti pelē.līdz ar to remontu nau jēga taisīt.maksājam tādu apsaimniekošanas naudu bet rezultātā nekāda

Labdien!

 

Ar jautājumiem, kas saistīti ar Saldus ielas 8a, Skrundā nama apsaimniekošanu (plānotajiem darbiem, paveiktajiem darbiem un mājas uzkrājumu) lūdzu vērsties pie namu apsaimniekotāja SIA “Skrundas komunālā saimniecība” Stūra ielā 7, Skrundā, vai zvanot uz tālruņa nr. 29120097.

 

Atbildi sagatavojis: Kaspars Kutuļsks, SIA "Skrundas komunālā saimniecība" valdes loceklis

Sagatavota: 18.01.2019
Citi16.01.2019