Skrējiens “Skrundas pilskalns 2019“ noskriets!

4. maija rītā Skrundas estrādē notika skriešanas sacensības “Skrundas pilskalns 2019”, kas, neraugoties uz drēgnajiem un mainīgajiem laika apstākļiem, spēja sapulcināt 80 dalībniekus.

Skrējēji, kā ierasts, bija sabraukuši no dažādām Latvijas vietām - Skrundas, Kuldīgas, Dunalkas, Liepājas, Rīgas, Aizputes, Kazdangas, Vaiņodes, Priekules, Padures, Nīkrāces, Saldus, Zirņiem un Sieksātes.

Sacensības notiek katru gadu maija pirmajā sestdienā, bet šogad sakrita ar Latvijas Neatkarības atjaunošanas atceres dienu, tāpēc īpašs prieks, ka skrējiens pulcēja visas paaudzes un kopā pieminējām Latvijas Brīvības svētkus.

Godalgoto vietu ieguvēji saņēma medaļas un diplomus, bet visu trīs jaunāko grupu dalībnieki saņēma apliecinājumu par piedalīšanos.

Tautas klases skrējienā šogad tika dāvinātas pildspalvas ar Skrundas logo. Šogad skrējiens norisinājās jau 18. gadu.

Visu grupu uzvarētāji:

1. grupa 500 m

2014. gadā dzimušie un jaunāki zēni (5 gadi un jaunāki)

1. vietā Kārlis Ļaudams (Aizpute)

2. vietā Rūdis Ronis (Aizpute)

2014. gadā dzimušās un jaunākas meitenes (5 gadi un jaunākas)

1. vietā Undīne Bērziņa (Rīga)

2. vietā Adele Štamere (Skrunda)

3. vietā Marta Lagzda (Skrunda)

 

2. grupa 500 m

2012.-2013. gadā dzimušie zēni (6-7 gadi)

1. vietā Egons Ābele (Ikaiši)

2. vietā Roberts Raševics (Padure)

3. vietā Toms Reihlers (Sieksāte)

2012.-2013. gadā dzimušās meitenes (6-7 gadi)

1. vietā Alīna Rone (Aizpute)

2. vietā Agate Dēvita (Zirņi)

3. vietā Dagmāra Zute (Skrunda)

 

3. grupa 500 m

2010.–2011. gadā dzimušie zēni (8-9 gadi)

1. vietā Alekss Veržikovksis (Padure)

2. vietā Mārcis Grancovskis (Skrunda)

3. vietā Haralds Kronbergs (Skrunda)

2010. – 2011. gadā dzimušās meitenes(8-9 gadi)

1. vietā Samanta Raševica (Padure)

2. vietā Paula Reihlere (Sieksāte)

3. vietā Dārta Dēvita (Zirņi)

 

4. grupa

2007.–2009. gadā dzimušie zēni  1000 m (10-12 g.)

1. vietā Lūkass Jansons (Padure)

2. vietā Edgars Ābele (Ikaiši)

3. vietā Daniels Toms Zīders (Skrunda)

2007.–2009. gadā dzimušās meitenes 1000 m (10-12 g.)

1. vietā Nikija Mikāle (Priekule)

2. vietā Patrīcija Rubeze (Priekule)

3. vietā Marta Ļaudama (Aizpute)

 

5. grupa

2001.–2006. gadā dzimušie zēni 3000 m (13-18 g.)

1. vietā Lauris Grīniņš (Padure)

2. vietā Igo Radžabovs (Skrunda)

3. vietā Matīss Grīniņš (Padure)

2001.–2006. gadā dzimušās meitenes 2000 m (13-18 g.)

1. vietā Megija Jurdža (Skrunda)

2. vietā Sendija Grīniņa (Kuldīga)

3. vietā Olita Skrube (Kuldīga)

 

6. grupa

1990.–2000. gadā dzimušie vīrieši  5000 m (19-29 g.)

1. vietā Mareks Ņikiforovs (Kazdanga)

2. vietā Roberts Zeiburliņš (Priekule)

3. vietā Jurģis Mickus (Skrunda)

1990.–2000. gadā dzimušās sievietes 3000 m (19–29 g.)

1. vietā Sandija Sorokina (Liepāja)

2. vietā Renāte Kubliņa Ķemere (Aizputes pagasts)

 

7. grupa

1980.-1989. gadā dzimušie vīrieši 4000 m (30–39 g.)

1. vietā Artis Ķemeris (Aizputes pagasts)

2. vietā Kaspars Kiperčenoks (Vaiņode)

3. vietā Atis Grīnbergs (Skrunda)

1980.-1989. gadā dzimušās sievietes 2000 m (30–39 g.)

1. vietā Līga Strazdiņa (Skrunda)

2. vietā Inga Robežniece (Kuldīga)

3. vietā Santa Šulce (Aizpute)

 

8. grupa

1970.-1979. gadā dzimušie vīrieši 4000 m (40+)

1. vietā Dainis Žuburs (Dunalka)

2. vietā Aigars Oļševskis (Liepāja)

3. vietā Linards Ņikiforovs (Kazdanda)

1970.-1979. gadā dzimušās sievietes 2000 m (40+)

1. vietā Zina Radžabova (Skrunda)

2. vietā Una Birzniece (Kuldīga)

 

9. grupa

1969. gadā dzimušie un vecāki vīrieši 2000 m (50+)

1. vietā Andis Doniņš (Skrunda)

Paldies Ilonai Rītiņai, Inesei Ozoliņai, Nēme Tāramē, Brigitai Miezājai, Reinim Grīnbergam, Ditai Ņuņēvicai un Gunāram Mūrniekam par palīdzību pasākuma organizēšanā! Paldies visiem pasākuma dalībniekiem un viņu atbalstītājiem par atsaucību, izturību un uz tikšanos nākamajā gadā!

Teksts: Aivita Staņeviča, Skrundas novada sporta pasākumu organizatore

Foto: Mikus un Aivita Staņeviči