Mājražotāji diskutē par iespējām apvienoties biedrībā “Skrundas klēte”

Mājražotāji diskutē par iespējām apvienoties biedrībā “Skrundas klēte”

Trešdien, 3. aprīlī, Skrundas kultūras namā ar novada mājražotājiem tikās biedrības “Skrundas klēte” dibinātājas Zane Eglīte, Anda Vītola un pašvaldības pārstāvji – domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece un izpilddirektors Guntis Putniņš.

Biedrība “Skrundas klēte” dibināta 2018. gada 19. aprīlī un pavisam drīz atzīmēs gada jubileju.

Domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece uzsvēra: “Ir ļoti svarīgi būt vienotiem un nest Skrundas vārdu tālāk. Šobrīd ir jāsaprot nepieciešamības un iespējas.”

Galvenie apspriestie jautājumi bija: iespējamie projekti, kuros varētu iesaistīties, lai saņemtu līdzfinansējumu, tirdzniecības paviljons, tā iekārtojums Skrundas tirgus laukumā, mājražotāju iestāšanās biedrībā, biedru nauda, jautājumi, kas saistīti ar kases aparātu, karšu terminālu, konta atvēršanu, grāmatvedības jautājumi, produkcijas daudzveidība un kvalitāte, tirgošanās dienas. Spraigas diskusijas noritēja tieši par Tūrisma informācijas centra iespējamo pagaidu atrašanās vietu kopā ar mājražotāju veikaliņu, pārdevēja algošana, paviljona nomas maksa un iespējamās atlaides.

Mājražotājus šajā tikšanās reizē pārstāvēja šitaki sēņu, konservējumu, sukāžu, sīrupu, dabīgo garšvielu, čipšu, konditorejas izstrādājumu ražotāji, 3D printējumu, lina dvieļu, bērnu drēbīšu, māneklīšu turētāju, mašīnadītu izstrādājumu, koka, ādas izstrādājumu, māju nosaukumu izgatavotāji.

Mājražotāji ir entuziasma pilni, un prieks par viņu patriotismu un piederības sajūtu, kā arī vēlmi veicināt Skrundas novada atpazīstamību.

Noslēgumā mājražotāji vienojās par nākamo tikšanās reizi, noteica uzdevumus, kas līdz noteiktajam datumam jāpaveic.

Teksts un foto: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste