Sveic skrundeniekus Gintu Lasmani un Valtu Smagaru

 Sveic skrundeniekus Gintu Lasmani un Valtu Smagaru

Piektdien, 1. jūlijā, Skrundā Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, domes priekšsēdētājas vietniece Skrundas pilsētas un novada lauku teritoriju jautājumos Nellija Kleinberga un Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Guna Skrebele sveica skrundeniekus Gintu Lasmani un Valtu Smagaru, kuri Eiropas čempionātā galda hokejā komandu turnīrā Latvijas izlasē izcīnīja zelta godalgu. Papildus piedaloties individuālajās sacensībās, G. Lasmanis ieguva pirmo vietu Eiropas čempionāta Grand Prix turnīrā.

Sportisti pastāstīja, kā norit sacensības šajā sporta veidā: “Izlasē ir 17 cilvēki, komandā tiek atlasīti 8 cilvēki. Viena spēle notiek 5 minūtes. Parasti turnīros piedalās vidēji no 45 līdz 65 cilvēkiem, kas attiecīgi tiek sadalīti divās grupās. Kopumā Eiropas čempionātā piedalījās 10 valstis. No 2004. gada galda hokejs ir oficiāls sporta veids.

V. Smagars piebilst, ka pirmos gadus galda hokejs bijis vairāk hobija līmenī, cenšoties uzspēlēt, cik bieži var. Sasniedzot profesionālu līmeni, ir svarīgi atstrādāt kombinācijas precizitāti un roku veiklību. Galda hokeju varētu salīdzināt ar šahu, tikai pieliekot klāt ātrumu 100km stundā. Lai spēlētu pasaules līmenī, ir nepieciešami 2-3 gadi, tad jau sāc prast analizēt, kā ripa atsitīsies, kur tā būs un ar kādu spēku vajag spēlēt. Lai iegūtu labāku līmeni, ir jāspēlē ar labākiem spēlētājiem. Svarīgākais par ko spēles laikā ir jādomā, ir aizsardzība, par to, kā pretiniekam novietota ripa, un kā to apspēlēt aizsardzībā.

Vēl svarīgi ir atrast motivāciju, laiku tam visam, jo ir darbs un ģimene. Es jūtos parādā skrundeniekam Arnim Vītolam, mūsu pirmajam trenerim, par viņa ieguldījumu, tāpēc esmu gatavs ieguldīt šajā sporta veidā to pašu, ko savulaik mūsos ieguldījis Arvis."

Abi sportisti var arī lepoties ar 2021. gadā iegūto uzvaru pasaules čempionātā galda hokejā. Pirms tam Latvija nekad nebija izcīnījusi uzvaru šajā sporta veidā.

Sportisti Kuldīgas novadam dāvināja galda hokeju, lai dotu iespēju jauniešiem iemēģināt prasmes šajā sporta veidā un veicinātu jauniešu interesi par to. Uzsverot, ka labprāt novadītu meistarklasi un paradītu galveno paņēmienus.