Pludmales volejbolisti uzvar Eiropā

Pludmales volejbolisti uzvar Eiropā Eiropas strādājošo sporta spēlēs Prāgā remtenieks Ainars Tiļļa ar skrundenieku Kārli Kliemani un saldenieks Mārtiņš Umbraško ar skrundenieku Jāni Rutki izcīnīja 1. un 2. vietu. Pirms gada Hamburgā Ainars ar Mārtiņu bija vienā pārī un Eiropas strādājošo sporta spēlēs vīriešu open grupā ierindojās 3. vietā. Šogad Mārtiņš pārgāja uz vecuma grupu 40+, tāpēc abiem sportistiem nācās meklēt jaunus pāriniekus.
Iedvesmojoša uzvara
“Noskaņojums bija kaujiniecisks, un arī veiksme mūs pavadīja,” stāsta Ainars. “Pavisam bija 34 komandas. Savā grupā visas komandas uzvarējām un iekļuvām sešpadsmit stiprāko vidū. Mūsu komandas nosaukums bija Kurzemes dabas fondi-A.
Nākamajā kārtā atkal bija četras grupas un, lai iekļūtu pusfinālā, nevienā spēlē nedrīkstēja zaudēt. Pirmā spēle bija pret spēcīgu komandu no Francijas. Sākumā ar 6:1 bijām vadībā, laikam par ātru sapriecājāmies un pirmo setu zaudējām. Deguns bija zemē. Liels, liels paldies komandas biedram Kārlim, kas palīdzēja saņemties. Viņš teica: ja gribam uzvarēt, tad jāspēlē emocionāli, pašiem sevi jāceļ augšā. Trīs setos šo spēli uzvarējām. Sapratām, ka varam sasniegt arī vairāk. Pusfinālā samērā viegli uzvarējām vāciešus.

Finālā pretī bija ļoti spēcīga franču komanda. Vaicājām citām komandām, kā ar viņiem cīnīties? Visi raustīja plecus un teica, ka nav variantu, jo abi pretinieku komandas spēlētāji bija vienlīdz spēcīgi. Nolēmām spēlēt uz vienu no viņiem, nogurdināt un mēģināt viņu izslēgt no spēles. Pirmajā setā viņi mūs uzvarēja. Bijām izplānojuši - ja otrā seta sākumā spēsim gūt pārsvaru, tad arī visā spēlē uzvarēsim. Tā arī bija, atguvām punktus un otro setu uzvarējām, bet trešajā ar pilnu pārliecību bijām labāki. Mums bija ļoti labs komandas gars. Paldies Brocēnu, Saldus un Skrundas novada pašvaldībām, uzņēmumiem Kurzemes dabas fondi, Zusa, Lanos un Skorpions VS, biedrībai Cilvēkiem un dabai. Bez atbalsta šādās sacensībās piedalīties ir grūti, jo jāmaksā gan par dalību, gan transportu un dzīvošanu.”
Kārlis saka, ka pirms sacensībām Prāgā bija nedaudz uztraucies, jo kopā ar Ainaru abi bija spēlējuši tikai vienā turnīrā Ventspilī. “Neesmu vīlies, Ainars spēlēja labi. Parasti viņš neizrāda emocijas un ir mierīgs, bet, kad uzmundrināju, spēle aizgāja. Guvām labu pieredzi, vienmēr ir interesanti spēlēt pret nezināmiem pretiniekiem.”

Ainars turpina: “Pozitīvi, ka uz sacensībām braucām trīs komandas. Vēl vienu komandu bija izveidojuši mani brāļi Oskars un Edgars, viņiem neizdevās izkļūt no sešpadsmitnieka. Vakaros pārrunājām nākamās dienas mērķus, palīdzēja, ka savējie apkārt. Finālā spēlējām pret frančiem, visapkārt bija ļoti daudz viņu atbalstītāju, bet bija tik patīkami, ka ik pa brīdim skanēja arī Latvija! Latvija!
Strādājošo spēlēs ir amatieru sports, bet sportiskais līmenis ir augsts. Interesanti satikties ar bijušajiem pretiniekiem. Pēc apbalvošanas tik daudzi nāca apsveikt!”
Mārtiņš Umbraško pēc šīs spēles bija pārsteigts par Ainaru: “Kopā spēlējam daudzus gadus, bet šādu azartu viņā redzēju pirmo reizi!”
Finālā tikai latvieši
Mārtiņš par savu pārinieku izvēlējās Jāni Rutki, jo abi kopā spēlē klasisko volejbolu. “Pamazām sāka trenēties arī pludmales volejbolā. Skrundeniekiem ir senas pludmales volejbola tradīcijas,” saka Mārtiņš. “Mums bija piecpadsmit komandu no Francijas, Vācijas, Beļģijas, no Latvijas bijām divi pāri. Ceturtdienā, kad bija grupas spēles, bija ļoti karsts - trīsdesmit septiņi grādi, bezvējš. Bija jāpiepūlas, jo komandas bija stipras. Mēs uzvarējām un iekļuvām astoņniekā. Atkal bija divas grupas, mēs savā visus uzvarējām. Bija viens ļoti spēcīgs franču pāris, negāja viegli, bet beigās uzvarējām.
Finālā iekļuva divi pāri no Latvijas un divi no Francijas. Pusfinālā sanāca tā, ka uzvarēja abas latviešu komandas, tāpēc par pirmo vietu bija jācīnās pret tautiešiem. Mums šī spēle bija smaga, jutāmies paguruši. Pretinieki - komanda Filkuls - bija spēcīgāki, viņi uzvarēja jau otro gadu pēc kārtas. Otrā vieta mums ir labs rezultāts, būs nākamgad, uz ko tiekties. Eiropas strādājošo spēlēs pārstāvēju savu uzņēmumu SIA Lanos. Paldies tā vadītājam Pēterim Skrastiņam, mani atbalstīja arī ģimene, kas ir ļoti svarīgi, jo tad varu labāk sakoncentrēties spēlei.

Latvieši ir labi pludmales volejbolisti, profesionālie sportisti mums amatieriem liek sasparoties. Man ļoti patīk vasara, karstums un pludmales volejbols. Saldū turnīru nav, tāpēc braucam pa tuvāko apkārtni. Pēc diviem gadiem Eiropas strādājošo spēles notiks Itālijā, būs jāaizbrauc.”
Eiropas strādājošo sporta spēles notika jau 19. reizi. Tajās piedalījās pavisam 7200 sportistu no 26 valstīm, kas sacentās 21 sporta veidā. Latviju Prāgā pārstāvēja 170 dalībnieku, kas startēja pludmales volejbolā, volejbolā, basketbolā, petankā, tenisā, futbolā un šaušanā.