Jauno izpildītāju konkurss Edvarda Grīga zīmē

No 27.- 29.janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks XVII Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalīsies 209 jaunie mūziķi 15 instrumentu grupās, pārstāvot 55 mūzikas skolas. Konkursu rīko biedrība Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris, to atbalsts Rīgas dome, Norvēģijas vēstniecība Latvijā, Kultūrkapitāla fonds, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija.  AFIŠA Uz konkursu brauks arī Skrundas mūzikas skolas audzēknis Rinalds Strazdiņš (mežrags), viņa skolotājs Arvīds Petkus un koncertmeistars Jānis Āboliņš. Rinalds uzstāsies svētdien 29.janvārī.

Jauno izpildītāju konkurss notiks jau septiņpadsmito gadu. Šoreiz izcilā komponista Edvarda Grīga zīmē, jo obligāto repertuāru veido norvēģu mūzika. Tieši tāpēc to atbalsta Norvēģijas vēstniecība Latvijā, bet žūrijas darbā piedalīsies arī Bergenas Filharmonijas orķestra solo obojists, Grīga Akadēmijas pasniedzējs Steinars Hannevolls un flautists Arilds Andersens no Skienas.
Konkursantus vērtēs arī Aleksandrs Kūpss / ASV, Giedrjus Gelgota un Raimonds Simanavičs/Lietuva, Prīts Sons/Igaunija, kā arī mūzikas speciālisti no Latvijas:
Gunārs Kļaviņš, Gatis Evelons, Jānis Retenais, Andris Grigalis un Dzintra Knābe.

„Izpildītāju konkursa popularitāte ir profesionālās orientācijas sekmīgs risinājums. Daudzi jo daudzi konkursa laureāti ir kļuvuši par profesionāliem mūziķiem, solistiem, un mēs zinām- viens no pirmajiem soļiem viņu karjerā ir bijis arī šis konkurss.
To atzinīgi novērtējuši daudzie viesi – žūrijas komisijas locekļi no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Nīderlandes, Krievijas, Norvēģijas. Ir patiess prieks ik gadu vērot dalībniekus, skolotājus, līdzjutējus un savā ziņā būt klāt Latvijas mūzikas nākotnes veidošanā”, tā par konkursu saka žūrijas priekšsēdētājs Jānis Puriņš.

Konkurss ir atklāts, un jauno mūziķu uzstāšanos bez maksas var klausīties ikviens interesents. Svinīgais noslēgums un laureātu koncerts Bravo - bravissimo notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 18.februārī plkst.15.00.
Informāciju sagatavoja konkursa direktore Astrīda Ķēniņa
Tālrunis uzziņām 29453043
astrida.kenina@gmail.com