Skrundā un Jaunmuižā spriež par šai pusē aktuālo

Skrundā un Jaunmuižā spriež par šai pusē aktuālo

12. aprīlī notika iedzīvotāju sapulces Skrundā un Skrundas pagasta Jaunmuižā, kurā piedalījās novada domes vadība, atsevišķu pašvaldības struktūrvienību vadītāja un Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Guna Skrebele.

Domes priekšsēdētāja I. Bērziņa informēja klātesošos par aktuālākajiem notikumiem novadā un to, kādi ir lielākie izaicinājumi pēc novadu apvienošanās. Savukārt izpilddirektores vietniece A. Buka pastāstīja, ka visi pagasti kā viens kā svarīgāko min ceļu jautājumu. Jaunizveidotajā novadā pie tā tiek rūpīgi strādāts. Ir plānots ieguldīt ceļos naudu, ņemot aizņēmumu. Katra pagasta centrā un pilsētā ir vēlme izveidot vai atjaunot 1 – 3 kilometrus ceļa. Otra lieta, pie kā tiks strādāts, būs sakārtota vide un dzīvokļu remonti.

Jaunmuižas iedzīvotājus satrauca, kāpēc viņiem nav sava pagasta pārvaldnieka, uz ko I. Bērziņa atbildēja, ka vēsturiski šajā pagastā tāda nekad nav bijis. Satraukumu raisa arī apgaismojuma trūkums Jaunmuižā, uz ko G. Skrebele atbildēja, ka apgaismojums tiek naktī atslēgts ekonomisku apsvērumu dēļ, savukārt A. Buka minēja, ka jaunu laternu  izveide vietās, kur tā nav, būs vismaz trīs gadu ilgs jautājums. Pacelts tika arī jautājums, ka daudzdzīvokļu mājai Jaunmuižā nav apsaimniekotāja, uz ko A. Buka atbildēja, ka šis ir jautājums tiks risināts.

Savukārt Skrundā daudz tika runāts par ceļiem, iedzīvotājus neapmierina to stāvoklis. I. Bērziņa norādīja, ka, runājot par Skrundas ielām, ļoti daudz kur prasās ielas rekonstruēt, īpaši uzklāt cieto segumu, bet viena gada laikā tas nav izdarāms. Šogad Skrundas pilsētā, salīdzinot ar citām pilsētām un pagastiem, daudz vairāk iedalīts ceļa fonda naudas. Arī grāvji un noteksistēmas ir aktuāla problēma Skrundā, kas laika gaitā tiks savesti kārtībā.