Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldē viesojās Erasmus + apmaiņas programmas skolēni un skolotāji no Vācijas un Horvātijas.

Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldē viesojās Erasmus + apmaiņas programmas skolēni un skolotāji no Vācijas un Horvātijas.

Pirmdien, 25. aprīlī, Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldē viesojās Erasmus + apmaiņas programmas skolēni un skolotāji no Vācijas un Horvātijas.  Viņiem bija vēlme uzzināt, kā strādā pašvaldība un kādas funkcijas tā veic, kā arī iepazīt Skrundas pilsētu un tās vēsturi. Programmu dalībnieki viens otru atrod, vadoties pēc kopīgām interesēm, idejām un aktuālām tēmām. Šajā reizē vienotā  ideja ir  videi draudzīga skola, kur, piemēram, Vācijas skola izmanto saules baterijas, lai apsildītu un apgaismotu skolas ēku, savukārt Skrundas vidusskola izceļas ar to, ka tā atrodas zaļā vidē un tai ir āra klases, kur skolēni var mācīties laukā.  Skrundas vidusskola arī piedalās aktivitātēs, ka saistītas ar dabas saaudzēšanu, otrreizējo materiālu vākšanu un izmantošanu.

Dalībnieki nedēļu viesosies Latvijā, lai iepazītu mūsu valsts kultūru un apskatītu tuvākās pilsētas, no kurām viena būs Kuldīga. Viesi apmeklēs Kuldīgas novada muzeju un Riežupes smilšalas, kā arī piedalīsies dažādās radošās aktivitātēs un meistarklasēs.

Apmaiņas braucienā bija paredzēts ierasties arī dalībniekiem no Spānijas, bet viņi atcēla braucienu, kā iemeslu minot Ukrainā notiekošo karadarbību.

Iniciatīvu darboties un piedalīties Erasmus+ projektā koordinē Skrundas vidusskolas skolotāja Inese Pickaine, kura skolā pasniedz ķīmiju un bioloģiju.