Skrundas reģiona iedzīvotāji aicināti atbrīvoties no elektronikas.

Skrundas reģiona iedzīvotāji aicināti atbrīvoties no  elektronikas.

 Skrundas reģiona iedzīvotāji aicināti atbrīvoties no 
elektronikas.

Lai veicinātu, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja no nolietotās un vairs nederīgās elektronikas atbrīvoties videi draudzīgā veidā, Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia vide” 

Vislatvijas elektrotehnikas šķirošanas kampaņas “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” ietvaros aicina Skrundas reģiona iedzīvotājus no 16. maija līdz 29. maijam nogādāt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu uz speciāli izveidotu šķirošanas punktu, 1.maija laukumā.

Elektroiekārtas uz nodošanas punktu Skrundas reģionā iedzīvotāji varēs nogādāt visas diennakts laikā. Nodot var gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus. 

Aicinām ievērot, ka akcijā var nodot tikai elektropreces, akumulatorus un baterijas. Netiks savākti citi atkritumu veidi, piemēram, mēbeles, logi, durvis, podi u.c.

Informējam, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektroiekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.

Plašāka informācija par citiem SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem, kā arī aktuālo informāciju iespējams atrast uzņēmuma mājaslapā www.ecobaltiavide.lv. 


Jautājumu gadījumā par elektronikas nodošanas punktu aicinām sazināties, zvanot pa tālr. 22013939 vai rakstot uz e-pastu kurzeme@ecobaltiavide.l