Kuldīgas novada pašvaldības policijā darbu uzsāk trīs jauni inspektori, izveidotas divas diennakts ekipāžas

Kuldīgas novada pašvaldības policijā darbu uzsāk trīs jauni inspektori, izveidotas divas diennakts ekipāžas

Ar 1. februāri Kuldīgas novada pašvaldības policijā darbu uzsākuši trīs jauni inspektori. Šobrīd policijas kolektīvā ir 20 darbinieki, tādējādi turpmāk tiks nodrošinātas divas diennakts ekipāžas (četri darbinieki), kas rūpēsies par novada drošību.

Viena diennakts ekipāža bāzēsies Kuldīgā, bet otra Skrundā, kur, pateicoties lieliskajai infrastruktūrai, ir iespējams nodrošināt iecirkņa vietu. Tā kā Skrunda un tai apkārt esošie pagasti ir relatīvi tālu no novada centra, tika lemts vienu ekipāžu izvietot arī Skrundā. Tas ļaus daudz operatīvāk reaģēt uz izsaukumiem. Kuldīgas ekipāža aktīvi patrulēs Kuldīgas pilsētā, savukārt Skrundas ekipāža būs atbildīga par novada pagastu teritorijām. Aktīvs darbs turpinās arī Alsungā, kas ir iekļauta pašvaldības policijas maršrutā, un kārtības sargi reaģē uz izsaukumiem arī šajā pagastā.

Kuldīgas novada iedzīvotāji tiek iedrošināti visu diennakti ziņot par likumpārkāpumiem, zvanot uz tālruni 28881288, vai sūtot ziņu/attēlus “WhatsApp” aplikācijā. Anonimitāte garantēta.

Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns ir gandarīts, ka novads ir parūpējies par drošības līmeņa celšanu: “Esam priecīgi, ka šobrīd varēs darboties divas diennakts ekipāžas, lai vēl vairāk stiprinātu sabiedrisko kārtību un drošību Kuldīgas novadā. Esmu pateicīgs novada vadībai, kas lēma, ka pašvaldības policijas darba stiprināšana ir viena no galvenajām prioritātēm, piešķirot papildus štata vietas. Turpināsim mērķtiecīgi strādāt, lai parūpētos par Kuldīgas novada iedzīvotājiem.”

Blakus esošajos novados, Saldū un Talsos, arī izveidotas divas diennakts ekipāžas, kopumā stiprinot pašvaldības policijas tīklu visā Kurzemē.

Pašvaldības policijā skaidro, ka kolektīva paplašināšana palīdzēs sadarbībā ar Valsts policiju, bāriņtiesu un izglītības iestādēm.