Pēc pārbūves svinīgi atklāj Skrundas autoostu

Pēc pārbūves svinīgi atklāj Skrundas autoostu

Piektdien, 1. jūlijā, pēc gandrīz gadu ilgušas pārbūves Kuldīgas novada Skrundā svinīgi atklāja atjaunoto Skrundas autoostas ēku un peronu. 

Skrundas autoosta celta pirms 40 gadiem, un tās atklāšana 1982. gada 1. jūnijā bija liels notikums Skrundā. Gadu gaitā tā bija fiziski un morāli novecojusi, zaudējusi ergonomiskumu un veiktspēju, tāpēc to bija nepieciešams atjaunot. 

Pēc SIA “MUUD” izstrādātā projekta ēku Skrundā, Liepājas iepā 15 pārbūvēja SIA “AB Būvniecība”, bet būvuzraudzību nodrošināja SIA “DKG”. Būvniecība norisinājās gandrīz gadu. Būvdarbi kopumā izmaksāja 416 tūkstošus eiro. Skrundas autoostu apsaimnieko SIA “Skrundas komunālā saimniecība””.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa atklāšanā sacīja: “Vispirms vēlos pateikt vislielāko paldies iepriekšējai Skrundas novada domei, deputātiem un tiem cilvēkiem, kuri pieņēma lēmumu šo autoostu rekonstruēt. Domāju, ka tas nebūt nebija vienkāršs lēmums, jo autoosta bija bēdīgā stāvoklī. Tas bija zināmā mērā drosmīgs un izaicinājumiem pilns lēmums. To mēs sapratām tajā brīdi, kad pārņēmām šo projektu jau kā Kuldīgas novada pašvaldība. Paldies visiem! Īpašs paldies visai SIA “Skrundas komunālā saimniecība” un tās valdes loceklim Sandim Japēņinam. Tas, ko Sandis un viņa komanda ir izdarījuši, tas ir tiešām apbrīnas vērts. Liels paldies arī būvniekiem un projektētājiem, jo autoosta ir ne tikai funkcionāla, bet arī ļoti skaista un pārdomāta. Lai skrundeniekiem un visiem kopā labi kalpo!”

Savukārt Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietniece Skrundas pilsētas un novada lauku teritoriju jautājumos Nellija Kleinberga sacīja: “Man bija tā veiksme atcerēties un laime piedzīvot to  mazo, zaļo autoostu, kas atradās tur aiz tā parka. Un te bija tādas pļavas, kuru vietā pirms 40 gadiem uzcēla autoosta. Autoosta, līdzīgi kā lidosta, brīžiem ir mūsu sapņu sākuma lidlauks. Un man gribētos, lai no šīs vietas cilvēki, kuri izvēlas doties tālāk pasaulē, startē ar labām domām un atgriežas ar labām atmiņām.”

SIA “Skrundas komunālā saimniecība” valdes loceklis Sandis Japēņins pateicās iedzīvotājiem par sapratni laikā, kamēr veselu gadu norisinājās autoostas pārbūve, kā arī pateicās projektētājiem, būvniekam un pašvaldībai.