Raņķu pagastā 23. aprīlī no 9.00 līdz 20.00, tiks slēgts posms no poligonam pieguļošā autoceļa Medņi un Plātņu ceļa, kas atrodas Raņķu pagastā, Kuldīgas novadā.

Raņķu pagastā 23. aprīlī no 9.00 līdz 20.00, tiks slēgts posms no poligonam pieguļošā autoceļa Medņi un Plātņu ceļa, kas atrodas Raņķu pagastā, Kuldīgas novadā.

No 23. līdz 24. aprīlim Kuldīgas novada, Raņķu pagasta militārajā poligonā ‘Mežaine”, tā pieguļošajā teritorijā un Skrundas pilsētā norisināsies Zemessardzes vingrinājums “Arona 2022”.

Vingrinājumu organizē Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde sadarbībā ar Zemessardzes 2. Vidzemes brigādi un Zemessardzes Zinātnes, pētniecības un inovāciju ieviešanas centru.

Vingrinājuma mērķis ir gatavot zemessargus dienesta pienākumu izpildei un pārbaudīt zemessargu fizisko un teorētisko sagatavotību, tai skaitā individuālās prasmes un spēju veikt uzdevumus nodaļas sastāvā.

Lai mācības varētu notikt sekmīgi un to laikā tiktu ievēroti drošības noteikumi, 23.aprīlī no 9.00 līdz 20.00, tiks slēgts posms no poligonam pieguļošā autoceļa Medņi un Plātņu ceļa, kas atrodas Raņķu pagastā, Kuldīgas novadā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Kuldīgas novada poligonā “Mežaine” īpaši paredzētās vietās tiks izmantota mācību un kaujas munīcija, būs izvietots drošības apķēdējums. Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.esizemessargs.lv vai www.zs.mil.lv.

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!