Dzejas pietura Skrundā

6.septembrī Skrundā  ikvienam tiks dota iespēja ieklausīties un izteikties dzejā. Rīts sāksies Skrundas vidusskolā, kur jaunāko klašu skolēni tiksies ar dzejnieci Indru Sproģi. Dzejniece saņēmusi bērnu atzinību par grāmatiņām „Joka pēc alfabēts” un „Miljons”. 2013. gada Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā pasniegšanas ceremonijā  Indra Sproģe saņēma žūrijas atzinību par grāmatu  „Māci mani, Degunlāci!”.
Turpinājumā - „Joki mazi!  Dzejas stafeti Skrundas vidusskolā pārņems dzejnieks Kārlis Vērdiņš, kurš uzrunās  5.-7. klašu skolēnus. Ar vairākiem dzejas krājumiem Kārlis Vērdiņš iemantojis uzticību dažādu paaudžu dzejas cienītāju vidū. Bērni un jaunieši  grāmatu „Burtiņu zupa” ļoti atzinīgi novērtēja programmā „Bērnu žūrija 2008”.
 
Skrundas kultūras nama mazajā zālē vidusskolēnus un citus interesentus uz muzikālu dzejas stundu „Vasaras darbs” aicinās dzejnieks Andris Akmentiņš.
Pl.14.00 „Mežābelē” savus dzejas cienītājus gaidīs dzejniece Maija Laukmane. Pasākums organizēts sadarbībā ar Skrundas pensionāru klubu „Skrundas ceriņi” un Skrundas Profesionālo vidusskolu. (Iepriekšēja pieteikšanās pie Gunas Rūsītes vai Skrundas Pilsētas un  Skrundas Bērnu bibliotēkā)
Pl.18.00 Skrundas Pilsētas bibliotēkā aicināts ikviens, kurš ir mēģinājis vai tikai vēlas savas domas un sajūtas izteikt dzejas rindās. Dzejas tapšanas ābecē un noslēpumos palīdzēs ieskatīties dzejnieks un prozaiķis Eduards Aivars (Aivars Eipurs), kurš dzejas cienītāju vidū pazīstams arī kā  kritiķis un jauno dzejnieku konsultants. (Vēlama iepriekšēja pieteikšanās Skrundas Pilsētas vai Skrundas Bērnu bibliotēkā)
 
Pasākumus atbalsta Latvijas Kultūrkapitāla fonds un Skrundas novada pašvaldība.
 
Teksts- Inga Zalgaucka