Februāra mēnesis PII “Liepziediņā”

Februāra mēnesis PII “Liepziediņā”

Arī Skrundas pirmsskolas izglītības iestādē "Liepziediņš" aizvadīts gada īsākais mēnesis. Februāra pirmajā nedēļā par godu sveču dienai katrā grupā ar vecāku atbalstu tika organizēta sveču izstāde. Bērni iepazina sveču krāsu un formu daudzveidību, kā arī apguva ugunsdrošības noteikumus. Sveces tika gatavotas arī rokdarbos no dažādiem materiāliem.

Par godu Margaritas Stārastes dzimšanas dienai un Dzimtās valodas dienai bērni iepazinās ar rakstnieces pasakām. Katra grupa bērni savā telpā atveidoja vienu no autores sarakstītajām pasakām.  

10. februārī iestādē tika svinēti Meteņi, kas ir ziemas pavadīšanas un pavasara gaidīšanas svētki. Laika apstākļi vēstīja par pavasara tuvošanos, tāpēc priecīgā noskaņojumā katra grupa savā laikā devās uz zāli svinēt šos svētkus. Kā jau Meteņos pienākas, tika skandētas latviešu tautasdziesmas, minētas mīklas, runāti ticējumi. Jautrība valdīja visu pasākuma laiku, jo bērniem tika piedāvātas dažādas stafetes un sacensības komandās.

Katra grupa par godu svētkiem no dažādiem materiāliem izveidoja sniegavīrus. Tos varēja aplūkot gaitenī.

Šajā laikā aukstumu izmantojām arī savā labā. 6. grupas bērni eksperimentēja ar ūdeni un sniegu, kā rezultātā iznāca ledus dekori. Otrās grupas bērni mācījās jaukt un atšķirt krāsas, kā arī piedzīvoja brīnumu, ka ūdens iepildītajā cimdā pa nakti pārvērties cietā ledū.

Šogad ziema izdevusies, un esam laimīgi, ka mūsu teritorijā atrodas kalniņš. Aktivitātes uz kalniņa sajūsmina visus. Vairākas grupiņas nolēma palīdzēt putniem ziemā – pašas pagatavoja putnu barotavas un ar vecāku palīdzību sagādāja barību.

Februāra otrajā nedēļā par godu Valentīndienai iestādē darbojās pastkastīte. Visu nedēļu bērni apguva vēstules rakstīšanas un nosūtīšanas iemaņas. Par godu šiem svētkiem katrai grupai savas grupas telpā notika diskotēka uz kuru bērni ieradās rozā un sarkanos apģērbos, greznojušies ar sirsniņām. Diskodejas mijās ar rotaļām un dziedāšanu. Pēc dejām tika izdalītas visu nedēļu rakstītās vēstules.

16. februārī notika ikmēneša bērnu bibliotēkas viesošanās. Bērni atnesa izlasītās grāmatas un patstāvīgi izvēlējās citas lasāmvielas. 

Katrā grupā ar vecāku atbalstu tika iestādīti sīpoli, kas jau dižojas ar lieliem lokiem, tāpēc februāra pēdējā nedēļā mājturības nodarbībā tika gatavotas vitamīnu sviestmaizes. Bērni iemācījās apsmērēt maizes šķēli un sagriezt gurķi, redīsus un lociņus. Tika sniegtas zināšanas par veselīgu uzturu.