Māksliniece Agija Staka tiekas ar Skrundas vidusskolas lasītājiem

Māksliniece Agija Staka tiekas ar Skrundas vidusskolas lasītājiem

23. aprīlī Skrundas bērnu bibliotēka aicināja Skrundas vidusskolas 5. un 6. klašu skolēnus uz tikšanos ar mākslinieci, bērnu grāmatu ilustratori Agiju Staku. Grāmatu izstādē visi varēja iepazīties ar mākslinieces veikumu. Un tas tiešām ir iespaidīgs, jo ilustrēto grāmatu skaits sasniedzis jau divus simtus.

Interesantā un bērniem saistošā veidā māksliniece pastāstīja, kāds ir grāmatiņas ceļš līdz ilustrācijai, kāda ir tieši ilustratora loma, lai bērniem šī grāmatiņa iepatiktos.

Māksliniece pastāstīja bērniem par to, cik ļoti dažādās tehnikās top grāmatu ilustrācijas. Tās ir gan zīmētas, gan veidotas kā kolāžas no dažādiem dabas materiāliem – augu lapām, sīpolu mizām, smilgām, no auduma gabaliņiem un pat no plastilīna.

Esam sagaidījuši brīdi, kad Agija Staka arī pati sadūšojusies sarakstīt savu grāmatiņu. Grāmatas „Āpsēns Pēcis negrib mazgāties”  galvenā  varoņa piedzīvojumi ir noskatīti pašas autores ģimenē, bet turpmāk no šīs grāmatiņas varēs mācīties ikviens mazais lasītājs, kuram tīrība un kārtība sagādājusi  īstas mocības.

Tikšanās ar Agiju Staku notika Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta „Rakstnieks satiek lasītāju” ietvaros. Nākamais pasākums šī projekta ietvaros notiks jau piektdien, 26. aprīlī, kad ar rakstnieci Vitu Štelmaheri un suņu puiku Rafi satiksies Skrundas vidusskolas 2. un 3. klašu skolēni un skolotāji.

Teksts: Inga Zalgaucka

Foto: Baiba Eversa