Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju pagaidām neizdodas ievēlēt

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju pagaidām neizdodas ievēlēt

Šodien, 3. novembrī, Kuldīgas novada domes ārkārtas sēdē neizdevās ievēlēt Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju.

Domes priekšsēdētāja amatam ārkārtas sēdē tika izvirzītas divas kandidatūras. Deputāte Baiba Mikāla izvirzīja deputāti Inesi Astaševsku (“Kuldīgas novadam”), savukārt deputāts Raits Valters izvirzīja deputāti Kristīnu Ansoni (no Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”).

Pirmajā balsošanas kārtā balsis sadalījās 7:7. Arī atkārtotajā balsošanā balsis sadalījās 7:7, kas nozīmē, ka šajā sēdē domes priekšsēdētājs netika ievēlēts. Domes priekšsēdētājs ir ievēlēts, ja kandidāts saņēmis vairāk nekā pusi no ievēlēto domes deputātu balsīm, tas ir kandidātam ir jāsaņem 8 balsis.

Kopumā Kuldīgas novada domē darbojas 15 deputāti, 8 - no partijas “Kuldīgas novadam”, 2 - no “Latvijas Attīstībai”, 2 - no Zaļo un Zemnieku savienības, 2 - no Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un viens deputāts no Jaunās konservatīvās partijas.

Uz sēdi attaisnojoša iemesla dēļ nebija ieradusies domes priekšsēdētāja vietniece Nellija Kleinberga no partijas “Kuldīgas novadam”.

Līdz jaunā domes priekšsēdētāja ievēlēšanai, domes priekšsēdētāja pienākumus pilda domes priekšsēdētāja vietnieks Artis Roberts no partijas “Kuldīgas novadam”. Jauns domes priekšsēdētājs jāievēl 2 mēnešu laikā.