Kuldīgas novada “Gada jauniete” Luca Marie Hoeppner

Kuldīgas novada “Gada jauniete” Luca Marie Hoeppner

Godinot Kuldīgas novada brīvprātīgos jauniešus, kuri aktīvi iesaistījušies novada dzīvē un sevi pierādījuši jaunatnes labā, ik gadu tiek izraudzīts “Gada jaunietis,” kurš paveicis īpašus nopelnus un ar savu aktīvo rīcību iedvesmojis citus.  Šogad balvu saņēma Luca Marie Hoeppner, kura darbojas Skrundā. “Uz Lucu vienmēr var paļauties, viņa prot iesaistīt un aizraut citus jauniešus, ir organizējusi dažādas nodarbības un darbnīcas. Viņa ir jauniešu līdere, kas iedvesmo un sniedz motivāciju arī citiem sasniegt vēl vairāk.” Pasniedzot balvu jaunietei sacīja Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra direktore Ieva Ozoliņa.

Aicinājām uz sarunu pašu Lucu - par brīvprātīgo darbu un jauniešu dzīvi Skrundā.

Cik sen tu darbojies Jauniešu centrā?

Sāku darboties 2022. gada sākumā, kad nomainījās jauniešu centra vadītāja, braucām uz dažādiem pasākumiem-“Kafija ar politiķiem”, projektā-“Nāc tīmeklī”, gājām arī pārgājienos.

Kas tevi pamudināja iesaistīties brīvprātīgajā darbā?

Mani pamudināja jauniešu centra darbinieces (Sintija Kampara un Marika Rimša-Buša), kad iepriekš devāmies uz brīvprātīgo apbalvošanas pasākumu. Izvirzījām mērķi, ka mēs visi nākamgad tur būsim un kāds no mums būs gada jaunietis.  Marika meklēja jaunus brīvprātīgos jauniešus, lai uzlabotu jauniešu dzīvi Skrundas pagastā, nolēmu pievienoties un radīt sev pieredzi arī jauniešu centra dzīvē. Man patīk iepazīt jauniešus no citām pilsētām, iepazīties un sadarboties.

Vai jums Jauniešu centrā ir sadalīti pienākumi? Kādi ir tavi?

Mums nav sadalīti pienākumi, bet katrs iesaistās un uzņemas atbildību cik vien var. Es parasti uzņemos atbildību par dekorēšanu, pasākumu plānošanu un organizēšanu, citu jauniešu iesaisti aktivitātēs.

Pasniedzot balvu “Gada jaunietis”, Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra direktore Ieva Ozoliņa sacīja: “Diennaktī, noteikti, ir par maz stundu, jo Lucas spēja visu apvienot un izdarīt, ir apbrīnojama.” Pastāsti, kur tu ņem enerģiju?

Šādi mani aprakstīja jauniešu centra vadītāja Sintija Kampara. Enerģiju gūstu pavadot brīvo laiku pie dabas, kā arī rūpējoties par saviem mājdzīvniekiem- zirgiem un suni, atpūšoties kopā ar saviem draugiem un ģimeni. Protams, ka ir grūti dažreiz visu apvienot, jo mēģinu iesaistīties visur -  gan skolas dzīvē-pašpārvaldē, jauniešu padomē, gan arī jauniešu centrā kā brīvprātīgā, bet mājās mani vēl gaida mani mīluļi.

Kas tevi iedvesmo un motivē darīt tik daudz?

Es esmu cilvēks, kurš nevar nosēdēt mierā, neko nedarot. Iedvesmu un motivāciju es gūstu no atsauksmēm pēc pasākumiem, no jauniešu iniciatīvam un idejām. Mani motivē Sintija Kampara un Marika Rimša- Buša, mums kopā vienmēr ir jautri, tā laiks ātri paskrien. Viņas man vienmēr palīdz un atbalsta. Es vienmēr gribu visu sasniegt un izdarīt tā, lai ir labi izdarīts darbs un pašai gandarījums. Protams, ka arī atbalsts no draugiem un ģimenes ir ļoti svarīgs. Man apkārt ir ļoti daudz atbalstošu cilvēki, kuri motivē un iedvesmo. Pēc katra izdarītā darba ir jau arī pozitīvas emocijas, ka beidzot tas ir paveikts un var ķerties pie nākošā darba. Ja man ir kas jāizdara, es tam uzreiz ķeros klāt.

Kādi ir mūsdienu jaunieši? Vai viņus ir viegli iesaistīt aktivitātēs? Un kā tev tas izdodas?

Protams, ka viss ir atkarīgs no pašiem jauniešiem un viņu vecuma, bet vienmēr var ieinteresēt un iesaistīt aktivitātēs. Skrundas brīvprātīgie ir ļoti aktīvi un grib piedalīties visur, ar viņiem nav nekādu problēmu. Dažreiz cilvēkus arī vajag mazliet piespiest, bet rezultātā viņi piedalās, jo gūst jaunus draugus un neaizmirstamas atmiņas. Es mēģinu iesaistīt jauniešus, ieinteresējot - lai rastos ziņkāre un būtu interese iesaistīties, bieži man tas ļoti labi izdodas, parasti jaunieši, kuri grib kaut ko darīt ir ļoti atsaucīgi un ieinteresēti.

Kādas bija sajūtas, kad tevi izraudzīja par “Gada jaunieti”?

Es biju pārsteigta, jo nebiju domājusi, ka šogad es tā būšu, bet tajā pašā laikā ļoti priecājos, ka esmu izdarījusi tik daudz viena gada laikā, protams, ka var vēl vairāk. Tā bija lieliska sajūta, man bija gandarījums par to, ko