19.novembrī Kuldīgas novada militārajā poligonā “Mežaine” notiks karavīru un zemessargu militārās apmācības, tiks slēgti ceļa posmi

19.novembrī Kuldīgas novada militārajā poligonā “Mežaine” notiks karavīru un zemessargu militārās apmācības, tiks slēgti ceļa posmi

Informējam, ka Kuldīgas novada militārajā poligonā “Mežaine” notiks karavīru un zemessargu militārās apmācības.

Lai apmācības varētu notikt sekmīgi un to laikā tiktu ievēroti drošības noteikumi, 19.novembrī no plkst. 11.00-16.00, tiks slēgts ceļa Līdumnieki-Laidi posms Kombināta ceļš, kas atrodas Kuldīgas novadā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Kuldīgas novada poligonā “Mežaine” īpaši paredzētās vietās tiks izmantota mācību un kaujas munīcija, būs izvietots drošības apķēdējums. Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.esizemessargs.lv vai www.zs.mil.lv.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā ietilpst Kuldīgas un Saldus novadi. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljonā, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 26258505 vai rakstīt uz e-pastu  laura.petersone@mil.lv  vai personīgi ierasties vienībā - Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36 iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru. 

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!