21. novembrī atzīmē Cistiskās fibrozes dienu

21. novembrī atzīmē Cistiskās fibrozes dienu

Cistiskā fibroze (CF), jeb mukoviscidoze ir viena no dzīvību apdraudošām retām iedzimtām ģenētiskām slimībām Eiropā. Lipīgas gļotas nobloķē elpošanas un gremošanas sistēmu.

CF ir neārstējama slimība, bet agri nosakot diagnozi, daudznozaru komandai regulāri apsekojot, specializētā CF klīnikā, ievērojot pareizu higiēnu un laicīgu ārstēšanu var pagarināt dzīves ilgumu, glābt dzīvību un uzlabot CF pacientu dzīves kvalitāti.

Mūsu biedrības mērķos un uzdevumos ir sniegt atbalstu un aizstāvēt tiesības un likumīgās intereses bērniem un pieaugušajiem ar CF diagnozi un viņu ģimenēm, pievērst sabiedrības uzmanību cilvēkiem ar CF un ar viņu veselību saistītām problēmām.

Latvijas Cistiskās Fibrozes biedrība ir Cystic Fibrosis Europe asociācijas biedrs. CF Europe ir CF pacientu nacionālā federācija Eiropā. Pašaik tajā ir 39 Eiropas valstis.

Katru kalendāra gadu, solidaritējoties ar CF Eiropas asociācijām mēs, Eiropas asociācijas biedri, pievēršam sabiedrības uzmanību šai slimībai, tās ārstēšanai, diagnostikai un aprūpei. Atzīmējot Cistiskās fibrozes dienu, novembra mēnesī, divdesmito datumu ietvaros, visā pasaulē tiek rīkotas dažādas informatīvās un reklāmas kampaņas, zibakcijas, tematiski pasākumi, akcijas u.c. Latvijā daudzus gadus Cistiskās fibrozes dienu atzīmē 21. novembrī.

Šogad, Cistiskās fibrozes apzināšanas nedēļa notiks no 15. – 21. novembrim, kuras laikā, mēs Eiropas CF organizācijas pievērsīsim valsts iestāžu uzmanību orgānu ziedošanai un plaušu transplantācijas jautājumiem.

Griežamies pie Jums ar lūgumu Eiropas Cistiskās informētības nedēļas laikā atbalstīt Eiropas CF apzināšanas kampaņu kurai sauklis ir “Elpa bez robežām”!