Aizvadīts “Oskaram Kalpakam pa pēdām” un piemiņas pasākumi

Aizvadīts “Oskaram Kalpakam pa pēdām” un piemiņas pasākumi

Piektdien, 3. martā, godinot Kurzemes atbrīvošanas sākuma 104. gadadienu, no Rudbāržu muižas līdz memoriālajai sienai Lēnās norisinājās ikgadējais pārgājiens “Oskaram Kalpakam pa pēdām” un piemiņas pasākumi.

Ar svinīgiem pasākumiem un uzrunu, pārgājiens aizsākas pie Rudbāržu muižas. Pulkveža O.Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņi bija sagatavojuši kontrolpunktus, kuros pārbaudīja zināšanas par militārajām pakāpēm, precizitāti - šaujot pa mērķiem, kā arī citus uzdevumus.

Kā ierasts, pasākums noslēdzās pie memoriālās sienas Lēnās. kur klātesošos uzrunāja brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, aicinot ar saviem darbiem padarīt Latviju stiprāku. Pulkvedis sacīja: "Mums katram jāapzinās, ka Latvija mums ir dota uz laiku. Mūsu paaudzi nomainīs bērni un mazbērni. Mēs esam atbildīgi par to, kādu valsti viņiem atstāsim. Aicinu visus ar zināšanām, centību un godprātīgu darbu sargāt un kopt mūsu Latviju!".

Pasākumā piedalījās arī Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietniece Nellija Kleinberga, brigādes štābs un Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona karavīri un zemessargi, jaunsargi, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņi, Latviešu Virsnieku apvienības pārstāvji. Pasākumā notika arī kadetu svinīga iesvētīšana.