Aptauja: 53% autovadītāju autoceļu uzturēšanas laikā neievēro satiksmes ierobežojumus

Aptauja: 53% autovadītāju autoceļu uzturēšanas laikā neievēro satiksmes ierobežojumus

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) veiktā aptauja, kurā tika analizēti transportlīdzekļu vadītāju paradumi autoceļu uzturēšanas darbu laikā atklāj, ka  vairāk nekā puse aptaujāto jeb 53% atzina, ka ir pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumus remontdarbu un autoceļu uzturēšanas darbu laikā.

Gandrīz katrs piektais respondents jeb 17% autovadītāju sevi attaisno, norādot kā iemeslu –  steigu, kāpēc braukuši pārgalvīgi. 

Savukārt 38% respondentu norādīja, ka lielākais risks remontdarbu vietās ir sadursme, kurā var ciest darbinieki, kuri veic autoceļu uzturēšanas darbus. Katrs ceturtais respondents atzīst, ka var ciest arī citi satiksmes dalībnieki, savukārt 13% no aptaujātajiem saskata risku, ka var ciest paši. 7% respondentu uzskatīja, ka nepastāv nekādi riski ne savai, ne citu autobraucēju, ne arī remontdarbu veicēju drošībai.

LAU ar informatīvo kampaņu “Nebrauc man virsū!” aicina satiksmes dalībniekus mainīt savus paradumus un pastiprināti pievērst uzmanību ceļu satiksmes noteikumiem, lai izturētos piesardzīgi pret autoceļu remontdarbu veicējiem un uzturēšanas tehniku. Kampaņas mērķis ir atgādināt autovadītājiem, ka ir jāievēro ātruma ierobežojošās ceļazīmes remontdarbu laikā. Tādējādi pasargājot savu, citu autobraucēju un remontdarbu veicēju drošību.

LAU aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties autoceļa segumam atbilstošu braukšanas ātrumu, stilu un distanci, jo vasaras sezonas laikā aktīvi noritēs autoceļu uzturēšanas darbi visā valsts teritorijā – bedru remonts, virsmas apstrāde, greiderēšana u.c. darbi. 

Kā ziņots, 2020. gadā uz valsts autoceļiem bedru remontdarbus veiks vairāk nekā 340 darbinieku jeb 75 remontbrigādes. Tiešsaistes režīmā ceļu posmiem, kur norisinās aktīvi remontdarbi, var sekot līdzi VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē, kā arī mobilajā lietotnē “Waze”. Tāpat par bīstamām situācijām uz ceļa iedzīvotājus aicina informēt VAS “Latvijas valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

Tiešsaistes interviju organizēja pētījumu aģentūra “Norstat”. Aptauja tika veikta 2020. gada maijā un tajā piedalījās 711 respondentu visos Latvijas reģionos.

Par LAU:

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem 9 129 km autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Papildu informācijai:

Juris Aksels Cīrulis

LAU Komunikācijas daļa

Tālrunis: 371 29213682

E-pasta adrese: juris.aksels.cirulis@lau.lv

www.lau.lv