Atsākot skolas gaitas, iedrošina ar bērniem un jauniešiem pārrunāt drošības jautājumus

Atsākot skolas gaitas, iedrošina ar bērniem un jauniešiem pārrunāt drošības jautājumus

Nākamajā nedēļā skolēni atgriezīsies skolas solā, tādēļ Kuldīgas novada pašvaldības policija aicina vecākiem ar savām atvasēm pārrunāt būtiskāko – ceļu satiksmes noteikumus, uzvedību skolā un brīvajā laikā, kā arī vispārējo bērna drošību.

Kuldīgas novada pašvaldības policijā atzīst, ka bērnu un jauniešu kontekstā vasara aizvadīta mierīgi, bez lieliem starpgadījumiem. Tomēr, atgriežoties izglītības iestādēs, skolotājiem un vecākiem ir jāatgādina bērniem par uzvedību ceļu satiksmē - jāpastāsta, ka bērnam ir jāpārliecinās, vai automašīna ir pilnībā apstājusies, līdz šķērsot gājēju pāreju. Pārvietojoties pa ielu bērnam nevajadzēt spaidīt telefonu un bērni nedrīkst skriet pāri ielai.

Kārtības sargi lūdz arī autovadītājiem būt uzmanīgiem, it īpaši izglītības iestāžu, parku, sporta laukumu tuvumā. Tikmēr mazākiem bērniem, sākumskolas vecuma, vēlams būtu izstrādāt drošāko maršrutu uz mājām, ja vecāki nevar nodrošināt transportu uz dzīvesvietu.

1. septembrī pašvaldības policijas inspektori strādās pastiprinātā režīmā, kopā ar Valsts policiju īpašu uzmanību pievēršot gājēju pārējām pie izglītības iestādēm Kuldīgā, Skrundā un Alsungā. Tāpat tiks patrulēts pilsētā, pārbaudot vai nepilngadīgie jaunieši nesmēķē un nelieto alkoholu.

Kuldīgas novada pašvaldības policija iedrošina pedagogus klašu stundās ar skolēniem runāt par to, kā bērniem uzvesties skolā, skolas teritorijā, uz ielas, kā arī atgādināt, ka smēķēt, lietot alkoholu un citas apreibinošas vielas nepilngadīgām personām ir aizliegts.

Papildus Kuldīgas novada pašvaldības policija bērnu un jauniešu vecākiem atgādina, ka rudens vakaros ātri satumst, tādēļ svarīgi, ka bērniem un jauniešiem būtu atstarotājs, vai apģērbā – atstarojuši elementi.

Kārtības sargi iedrošina bērnu un jauniešu telefonos saglabāt gan pašvaldības policijas patruļas tālruni (28881288), gan Valsts policijas numuru (110).

 

KĀRLIS KOMAROVSKIS

KULDĪGAS NOVADA PAŠVALDĪBAS POLICIJAS arhīva foto