Ja esi atgriezies no ārvalstīm, ievēro pašizolāciju!

Ja esi atgriezies no ārvalstīm, ievēro pašizolāciju!

Aicinām iedzīvotājus, kas atgriezušies no ārvalstīm, ievērot 14 dienu pašizolāciju mājās! Būsim atbildīgi gan pret sevi, gan citiem!

Cilvēkiem, kuri atgriežas no ārzemēm, ir būtiski pašizolēties, 14 dienas uzturoties mājās!

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, profesors Uga Dumpis Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” atzina: "Šis ir valstiski svarīgs brīdis – visiem šiem tūkstošiem ir būtiski pašizolēties. Viņiem 14 dienas ir jāsēž mājās. Šiem cilvēkiem šajā laikā nevajadzētu tikties ar saviem tuviniekiem. Tāpat viņiem nevajadzētu veikt testu un meklēt medicīnisko palīdzību, ja nav slimības simptomu”.

Iedzīvotājiem 14 dienas pēc izbraukšanas no ārvalstīm:

  •  Jānovēro savs veselības stāvoklis un divas reizes dienā (no rīta un vakarā) jāmēra ķermeņa temperatūra.
  • Nekavējoties jāzvana uz 113, ja parādās kādas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes (klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi).
  • Jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām. Šīs prasības šobrīd neattiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem, kuri atgriežas no darba braucieniem un komandējumiem, ja viņiem nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes un viņi nav atzīti par kontaktpersonām.
  • Jānovēro savs veselības stāvoklis.
  • Iedzīvotāji nedrīkst pakļaut citas personas inficēšanās riskam. Jācenšas samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (tas nozīmē neuzņemt viesus, neapmeklēt publiskas vietas, institūcijas, nedoties privātās vizītēs u. c.).
  • Iedzīvotājiem ir jāuzturas dzīvesvietā, nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām vietām, vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, iespēju robežās iedzīvotāji aicināti neizmantot sabiedrisko transportu.

Pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei jāizmanto kāda no šādām iespējām:

  • piegāde mājoklī, izvairoties no kontakta ar piegādātāju;
  • pārtikas vai preču piegāde ar tuvinieku palīdzību, atstājot tās pie durvīm;
  • jālūdz pašvaldības sociālā dienesta palīdzība, izvairoties no tieša kontakta ar sociālo darbinieku;
  • ja nav citu risinājumu, veikalu jāapmeklē ar medicīnisko masku (vai arī aizklājot muti un degunu ar lakatu vai šalli) stundās, kad veikalā mazāk cilvēku, ievērojot divu metru distanci no veikala apmeklētājiem un pārdevējiem un ievērojot roku un klepus higiēnu.

Aktuālo informāciju par situāciju valstī, ieteikumus varat atrast https://spkc.gov.lv/lv/