Jaunmuižā grib papildus āra apgaismojumu

Jaunmuižā grib papildus āra apgaismojumu

Turpinot tikšanos ciklu ar iedzīvotājiem, Kuldīgas novada domes vadība uz sarunu Jaunmuižā aicināja Skrundas pagasta iedzīvotājus. Ielu remontdarbi un pretputes materiāla lietošana, ēku apsaimniekošana, ģimenes ārsta trūkums, Skrundas vidusskolas remontdarbi un ielu apgaismojums – šie ir jautājumi, kas satrauc Skrundas puses iedzīvotājus.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska sanākušos informēja par novada budžeta prioritātēm un attīstības virzieniem, akcentējot, ka novadam ir svarīgs katrs iedzīvotājs un katram pagastam līdzekļi attīstības ieceru īstenošanai iezīmēti solidāri. Tāpat priekšsēdētāja aicināja uz atvērtu sadarbību un mudināja iedzīvotājus ar pagasta pārvaldes vadītāju vai domes vadību pārrunāt jebkuras bažas vai ieceres.

Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Guna Skrebele vērsa uzmanību par plāniem rīkot iedzīvotāju sapulci, lai vienotos par namu apsaimniekošanu. Saskaņā ar likumu, mājas nevar būt bez apsaimniekotāja, tāpēc iedzīvotājiem jāizvēlas – apsaimniekot pašu spēkiem, vai to uzticēt, piemēram, “Skrundas komunālajai saimniecībai.”

Tikmēr Kuldīgas novada domes izpilddirektores vietniece Agnese Buka Skrundas pagasta sapulces dalībniekus informēja, ka par darbu Skrundas pusē izrādījis interesi jauns ģimenes ārsts. Ir atrasts arī atbalsta personāls – medicīnas māsa, bet, ja trūks nepieciešamo lietu ārsta praksei, pašvaldība tās iegādāsies. Pašvaldība cer, ka mediķis savas domas nemainīs un būs gatavs atvērt savu praksi Skrundā.

Iedzīvotāji norādīja, ka Jaunmuižā nepieciešams papildus āra apgaismojums Avotu un Jaunmuižas ielas krustojumā A. Buka skaidroja, ka Jaunmuižai šogad plānots veikt apkures sistēmas uzlabošanas darbus, taču, ja iedzīvotāji vēlēsies, var šo prioritāti mainīt uz āra apgaismojumu. Tāpat, atbildot uz iedzīvotāju vēlmi pēc apgaismojuma pagastā diennakts tumšajā laikā, viņa vērsa uzmanību, ka lēmums novadā no vieniem naktī līdz pieciem rītā izslēgt āra apgaismojumu, pagājušā gada nogalē, kad elektrības cenas bija nesamērīgi augstas, palīdzējis krietni ietaupīt līdzekļus.  Reaģējot uz elektrības cenu samazinājumu, pašvaldība lems par izmaiņām šajā lēmumā.