Jūlijs Nīkrāces pagastā

Jūlijs Nīkrāces pagastā

Jūlijs ir laiks, kad gaisā tik tikko beidzis virmot saldenais liepziedu aromāts, kad druvas vasaras pilnbriedā iekrāsojušās koši saulainas un piemājas mežā sulīgi zaļo sūnu segu sāk rotāt pirmās rudens vēstneses. Tieši jūlijā bišu koris dzied visskaļāk, tieši jūlijā saulrieti ir viskrāšņākie un vasaras vakari – visaizraujošākie. Tādi tie bijuši arī mums, nīkrācniekiem. Trīs nedēļu garumā katru jūlija piektdienas vakaru Nīkrāces pagastā norisinājās “Saulrieta vakari”. Katrs piektdienas vakars radošas atmosfēras un vasaras pilnbrieda caurvīts.

8. jūlijā Nīkrāces atpūtas centrā norisinājās mākslinieces Lauras Ditkes vadītā sapņu ķērāju meistarklase. Katram meistarklases dalībniekam bija iespēja izveidot savu īpašo sapņu ķērāju, iepinot tajā savu labo domu pavedienu. Šajā steidzīgajā un trauksmes pilnajā laikā “noķert” sapni nemaz nav tik vienkārši, bet mēs nolēmām mēģināt, un, izrādās, ka izgatavot tos nav nemaz tik sarežģīti, ja vien ir pacietība, radoša iedvesma un brīnišķīgs meistars – Laura Ditke. 15. jūlijā Nīkrāces atpūtas centrā notika dziesminieku, Austrasbērnu – Simonas Račas un Jāņa Rūča – koncerts “Dziesmas vasaras vakaram”, kurā izskanēja skaistākās Imanta Kalniņa, Ulda Ozola, Ievas Akurateres, Ainara Mielava dziesmas. Savukārt 22. jūlijā, ikviens bija aicināts uz āra kino vakaru, kurā bija iespējams gremdēties atmiņās, atgriežoties tālajā 2000. gadā un par Nīkrāces pagasta tradīciju kļuvušajā “Līgo jampadracī”.

Interesantiem notikumiem bagāts solās būt arī augusts – augustā nīkrācnieki aicināti piedalīties rokdarbu izstādē “Veltījums manai Nīkrācei” un dalīties savā radošumā arī ar citiem. Ja adi, tamborē, zīmē vai izpaudies kādā citā kreatīvā formā, būsi mīļi gaidīts papildināt izstādi un sniegt radošu iedvesmu arī citiem.

Lai labiem darbiem, skaistiem notikumiem un vērtīgiem atpūtas mirkļiem ražīgs augusts!

DANAS TIHOMIROVAS,  Nīkrāces pagasta kultūras darba organizatores, teksts un foto