Kā kopīgiem spēkiem uzlabot gaisa kvalitāti

Kā kopīgiem spēkiem uzlabot gaisa kvalitāti

Mēdz uzskatīt, ka Latvija ir zaļākā valsts Eiropā, kur ir izcila gaisa kvalitāte, taču nereti mūsu dzīvesveids, veicot ikdienišķus darbus, piesārņo gaisu, apkārtējo vidi un ilgtermiņā – arī mūsu veselību, mums pašiem to pat neapzinoties.

Gaisa piesārņojums ir neredzams, nesajūtams un negatīvas sekas mēs izjutīsim pēc pieciem vai pat desmit gadiem, kā elpošanas problēmas vai citas saslimstības. Apkures sezona ir laiks, kad gaisa kvalitāte Latvijā ievērojami pasliktinās, tāpēc tieši šobrīd ir svarīgi runāt par gaisa piesārņojuma samazināšanu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) patlaban īsteno informatīvo kampaņu “Zini videi kaitīgos gaisa piesārņojuma avotus! Neradi tos pats!”. Šobrīd notiek aktīva kampaņas darbība Rīgā, Rēzeknē un Liepājā, taču, lai sasniegtu plašāku iedzīvotāju daļu, ir nepieciešama visu pašvaldību iesaiste, lai informētu iedzīvotājus reģionos par gaisa piesārņojuma ietekmi uz vidi un cilvēku veselību, kā arī to, ko ikviens var darīt, lai uzlabotu gaisa kvalitāti.

Ņemot vērā, ka mājsaimniecību apkures iekārtas ir galvenais smalko daļiņu PM gaisa piesārņojuma avots, ir svarīgi iedzīvotājus reģionos izglītot, kā pareizi kurināt apkures iekārtas, kādu malku izvēlēties.

Te linki uz diviem vērtīgiem video: